13. 10. 2010

Opilý řidič havaroval do potoka

Nový Jičín – Dvaapadesátiletý muž z Opavy řídil na Fulnecku s téměř třemi promilem auto, se kterým následně havaroval do potoka.

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý dvaapadesátiletý muž z Opavy. Muž řídil v pondělí 11. října krátce po šesté hodině odpoledne vozidlo Škoda 105L ve směru jízdy od Fulneku na Vlkovice. Z důvodu ovlivnění alkoholem, nezvládl řízení vozidla a při projíždění pravotočivé zatáčky s vozidlem nejprve dostal smyk a následně havaroval mimo komunikaci do koryta vodního toku Husí potok. V té době, když s vozidlem ve smyku přejel do protisměru, se téměř střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Felicia. Řidič felicie na tuto situaci reagoval prudkým bržděním. Vozidla se poté minula jen o pár centimetrů. Oba řidiči se následně podrobili dechové zkoušce. Šofér vozidla Škoda 105, který cestoval se třemi spolujezdci, měl pozitivní dechovou zkoušku. Prvním měřením byla zjištěna hladina alkoholu 2,73 promile a opakovaným měřením už s výsledkem 2,77 promile alkoholu. Při nehodě došlo k lehkému zranění spolujezdce na předním sedadle, který byl převezen k ošetření do bílovecké nemocnice. Další účastnící nehody zraněni nebyli. Na místě zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Bílovec, kdy velitel zásahu po vytažení havarovaného vozidla na místě zkonstatoval, že při nehodě nedošlo k zasažení životního prostředí únikem paliva nebo provozních látek. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Na škodovce vznikla škoda okolo 2 tisíc korun. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

    


Další nehoda s alkoholem za volantem

Sedmačtyřicetiletý muž z Kopřivnice řídil v úterý 12. října v Kopřivnici, v místní části Lubina osobní vozidlo Citroen ZX po předchozím požití alkoholických nápojů. Na místě zvaném U Křížku nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí mírné pravotočivé zatáčky na horizontu stoupání, nezvládl pro svou silnou podnapilost na následném přímém úseku komunikace řízení svého vozidla, dostal smyk a s vozidlem havaroval do příkopu.

Ke zranění řidiče nedošlo. Přivolaní strážnicí Městské policie Kopřivnice u něj provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Nejdříve nadýchal 1,59 promile a následná byla s výsledkem 1,71 promile alkoholu. Muž se podrobil dechové zkoušce i přivolané hlídce kopřivnických policistů. Zde byly výsledky rovněž přes jednu promili. Škoda na vozidle činila 40 tisíc korun. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen také řidičský průkaz. I tento řidič čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Krádeže vozidel na Novojičínsku

Během několika dnů zaznamenali novojičínští policisté dva případy odcizení osobních vozidel na Novojičínsku.

Například v noci z 9. na 10. října odcizil neznámý pachatel v Novém Jičíně na ulice Nerudova zaparkované vozidlo Škoda Octávia, šedé barvy, z roku výroby 2004. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 150 tisíc korun. Ve vozidle se dále nacházely dva páry kolečkových bruslí, autosedačka a další věci.

Poslední nahlášený případ zaznamenali policisté v úterý 12. října v Novém Jičíně, v místní části Loučka. Zde během dne odcizil neznámý pachatel zaparkované vozidlo Škoda Superb, červené barvy a z roku výroby 2002. Ve vozidle byla GPS navigace Siemens. Celková škoda odcizením byla majitelem vyčíslena na částku 205 tisíc korun.

V obou případech policisté případy prošetřují pro přečiny neoprávněné užívání cizí věci. Policisté rovněž po odcizených vozidlech vyhlásili pátrání.

V letošním roce bylo novojičínským policistům nahlášeno 43 případů odcizení osobních vozidel. V minulém roce jich zaznamenali celkově 73 případů. Za celý rok 2008 jich bylo o třináct více, tedy 86 vozidel. Nejvíce se pachatelé zaměřují na tovární značky Škoda. 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice