12. 10. 2010

Okradený senior

Nový Jičín – Pod záminkou zapůjčení tužky a papíru se vloudili do bytu, kde následně kradli.

Dva muže, kteří kradli v pátek 8. října letošního roku v bytě seniora na Novojičínsku, hledají policisté. Pachatelé navštívili okolo poledne jeden panelový dům v Novém Jičíně. U jednoho staršího manželského páru nabízeli broušení nožů a nůžek, které také následně provedli. Pár byl se službou spokojen a dvojici za tuto práci zaplatili částku 220 korun. Dvojice mužů ve věku okolo 25 a 60 let se v domě přesunuli do jiného patra, kde zazvonili u bytu staršího muže. Dvaaosmdesátiletého muže požádali o zapůjčení tužky a papíru. Pod touto legendou se vnutili do jeho bytu. V době, kdy důchodce hledal tužku a papír, odcizili ze stolu v kuchyni odloženou finanční hotovost přes osm tisíc korun. Jednalo se o peníze z důchodu paní, která za mužem pravidelně dochází.

K popisu pachatelů se podařilo zjistit, že se jednalo o dva muže tmavší pleti. První muž byl ve věku okolo 25 let, střední postavy a tmavých vlasů. Na sobě měl světlé kalhoty a na rukou černé rukavice. Druhý muž byl ve věku okolo 60let a prošedivělých vlasů. Podle výpovědi poškozeného měl viditelně špatně udržovaný chrup. Oba pachatelé hovořili plynně česky. Novojičínští policisté po pachatelích krádeže usilovně pátrají.

Policisté opětovně varují obzvláště starší spoluobčany, aby cizí osoby do obydlí nepouštěli. Podvodníci a zloději jsou schopni vymyslet různé důvěryhodné verze. V případě, že někdo má podezření, že se někde pohybuje podezřelá osoba čí více osob, měl by bez váhání volat na linku 158.

Policisté se obrací na občany či možné svědky, kteří by mohli jakoukoli informací přispět ke zjištění pachatelů této krádeže, aby se obrátili na kteroukoli policejní služebnu nebo přímo na linku tísňového volání 158.

Prevenci pro seniory naleznete zde


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice