11. 10. 2010

Nový Jičín – V rámci dopravní akce novojičínští policisté vybrali přes patnáct tisíc korun.

V průběhu pátečního večera od deseti hodin až do sobotního rána pěti hodin dne 9. října se konala mimořádná dopravně bezpečnostní akce novojičínské policie s názvem Prevence v Novém Jičíně. Do akce byli zapojeni policisté ze služeb dopravní a pořádkové policie. Uniformovaní policisté se zaměřili na všeobecný dohled nad silničním provozem, a to v souvislosti s přetrvávající nekázní řidičů motorových vozidel, porušující zákaz řízení motorových vozidel pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Ve služebním obvodě Nový Jičín byli nasazeni tři desítky policistů, kteří zjistili celkem 29 dopravních přestupků. Blokovou pokutou na místě jich vyřešili 24, a řidiči tak zaplatili 10 600 korun. Dalších pět přestupků bylo řidičům vypsáno na složenku v celkové hodnotě 4 800 korun. Nejčastěji se muži zákona setkávali s případy, kdy řidiči neměli v pořádku technický stav vozidla, a to v osmi případech. Další dva řidiči neměli u sebe doklad o pojištění odpovědnosti za provoz motorového vozidla a jeden nepředložil řidičský průkaz. Dva řidiči za jízdy telefonovali, jeden šofér neměl v pořádku povinnou výbavu svého vozidla a další nepoužil za jízdy bezpečnostní pás. V průběhu akce byla také vypátrána jedna hledaná osoba. Jednalo se pětatřicetiletého muže z Havířova, kterého policisté kontrolovali při jízdě vozidlem na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně. Důkladnou kontrolou vyšlo najevo, že na něj bylo na počátku října letošního roku olomouckými kriminalisty vyhlášeno pátrání. Při této akci policisté zkontrolovali celkem 224 osob a 244 vozidel. Ani v jednom případě nebyl při akci zjištěn podnapilý či zdrogovaný řidič.


Vandal poškodil zaparkované vozidlo

Během jedné hodiny poškodil neznámý pachatel v sobotu 9. října v čase od páté do šesté hodiny odpoledne zaparkované vozidlo BMW. Majitel s vozidlem parkoval v Trojanovicích, v části Pindula na lesní cestě nedaleko místní restaurace. Když se po necelé hodině k vozidlu vrátil tak zjistil, že mu neznámý vandal poškrábal kapotu vozidla, a to po celém obvodu, přes střechu a přední světlomety. Předběžná škoda byla vyčíslena na šedesát tisíc korun. Policisté případ prošetřují pro přečin poškození cizí věci.

    


Z bytu prarodičů odcizil počítač

Z přečinu krádeže je podezřelý dvacetiletý mladík z Novojičínska. Mladík měl v době od 20. září do 8. října ve Fulneku, při návštěvě prarodičů, odcizit z obývacího pokoje počítačovou soustavu s příslušenstvím. Jednalo se o počítač Triline BOXER II, který patřil jeho matce. Odcizením způsobil škodu přes dvacet tisíc korun. Matka dala souhlas s trestním stíháním svého syna.


Krádež kabelu

Neznámý pachatel v době od 24. června do 6. října letošního roku odcizil v Hostašovicích elektrický kabel CIKI v délce 53 metrů. Tento kabel, který pachatel odstřihl na trase od sloupu číslo 48/49 až po sloup 47 podél oplocení v lese u areálu vojenského zařízení, se nacházel v hloubce 80 centimetrů v zemi, v takzvaném husím krku. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 130 tisíc korun. Novojičínští policisté po pachateli krádeže usilovně pátrají.


Podvod a zpronevěra

Šestatřicetiletého muže z Přerovska v těchto dnech prošetřují novojičínští policisté pro dva skutky. Podezřelý měl v prvním případě jako jednatel jedné realitní společnosti, na základě plné moci udělené majitelkou bytu, zprostředkovat jeho prodej. Podezřelý jej měl prodat za částku 835 tisíc korun. Při prodeji bytu se ústně zavázal poškozené, že před uzavřením kupní smlouvy nechá v bytě odstranit veškeré závady, což však neučinil. Následně při uzavření kupní smlouvy v červenci minulého roku opětovně sliboval, že nechá byt opravit, což opět neučinil a následně v prosinci minulého roku se písemně zavázal, že byt uvede do obyvatelného stavu ještě v termínu do konce minulého roku. Ani v tomto případě, přes opakované urgence, tak neučinil. Předběžná škoda měla být způsobena ve výši sto tisíc korun.

Škodu za padesát tisíc korun měl tento muž způsobit v listopadu minulého roku. Opět jako realitní agent pracující pro jednu ostravskou společnost, vybral od muže z Novojičínska rezervační zálohu ve výši padesát tisíc korun, na koupi jednoho bytu v Novém Jičíně. Podezřelý nakonec prodej bytu nezajistil a tuto vybranou částku následně užil pro vlastní potřebu, a tedy si přisvojil cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu, která mu byla svěřena a způsobil tak škodu na cizím majetku. 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice