8. 10. 2010

Ukradl auto – našel jej policejní pes

Kopřivničtí policisté přijali trestní oznámení od poškozeného 40letého muže z Kopřivnice, ve věci odcizení motorového vozidla. Den poté byl pachatel i s vozidlem policisty zadržen.

Krátce po 22 hodině, v úterý 5. října zastavovali policisté vozidlo. Toto jim však nezastavilo, objelo je a ujíždělo. Policisté poznali, že se jedná o odcizené auto. Vozidlo pronásledovali. Po zběsilé jízdě ve snaze policistům uniknout, řidič odcizeného auta v obci Kopřivnice, nerespektoval červené světlo semaforu, vjel do úseku zúžené komunikace a ve snaze zabránit čelnímu střetu s autobusem sjel mimo silnici. S vozidlem havaroval.

Policisté na místě zadrželi spolujezdce. Řidič, který z vozidla utekl, však neměl šanci. Přivolaný policejní pes vypracoval stopu, a po téměř jednom kilometru od místa nehody jej vyčenichal. Měl štěstí, že respektoval pokyny policisty psovoda. Nehýbal se, ležel na zemi a nevyvíjel žádnou činnost, kterou by mohl policejní pes, německý ovčák, 8letý Kimm, považovat jako útok. Je totiž cvičený na práci v terénu proti nebezpečným pachatelům.

Zadržený 19řidič byl současně i pachatelem odcizení auta. Během dvoudenního užívání vozidla společně s dalším kamarádem páchali další majetkovou trestnou činnost.

Kopřivničtí policisté zadrženému 19letému muži ze Štramberka, sdělili obvinění pro přečiny neoprávněného užívání cizí věci a přečinu krádeže.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice