7. 10. 2010

Vyhrožoval s plynovou pistolí v ruce

Důvodnou obavu o svůj život a zdraví vyvolal podezřelý 41letý muž u obyvatel bytu v Novém Jičíně. S pistolí v ruce se dožadoval vstupu do jednoho z bytů.

V pondělí 4. října, kolem třinácté hodiny přišel před dům poškozených. Z batohu vytáhl pistoli a zamířil s ní na majitele bytu stojícího na balkonu. Ten z balkonu utekl. Následně útočník došel ke dveřím bytu a důrazně se dožadoval vstupu. „Bouchal na dveře a zvonil a po otevření dveří, nám oběma opakovaně vyhrožoval s pistolí v ruce, že nás zabije“, uvedla policistům poškozená.

Poškození, podnapilého muže znali osobně. Ten se dožadoval vstupu do bytu s tím, že chce s nimi vypít krabicové víno. Do bytu jej však nevpustili. Začal být agresívní, sprostě jim nadával a pak z pistole vystřelil. Z místa činu utekl. Ke zranění osob ani škodě na majetku nedošlo.

Novojičínští policisté společně s městskými strážníky v domě útočníka zadrželi. Střelnou zbraň však u sebe neměl. Důkladnou prohlídkou místa činu našli pistoli schovanou v hydrantu ve čtvrtém patře domu. Ohledáním zbraně zjistili, že se nejednalo o skutečnou, ale plynovou zbraň.

Zadrženého muže policisté převezli na policejní oddělení, kde mu po vystřízlivění sdělili obvinění s podezřením ze spáchání přečinu výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. Muž je vyšetřován na svobodě. Za toto jednání mu může soud uložit trest odnětí svobody až 3 léta.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice