6. 10. 2010

Nalezli granát

V úterý 5. října, v katastru obce Starý Jičín, u pozemní komunikace ve směru na Starojíckou Lhotu, nalezl pracovník firmy ruční granát. Při čištění vpusti pod mostem nalezl předmět, u kterého si nebyl jistý, zda nejde o nějakou výbušninu. Policisté zjistili, že se jedná o značně zkorodovaný ruční granát označení F-1 výroby SSSR. Přivolaný pyrotechnik granát odvezl k likvidaci.

 

Rozbil altán a naházel jej do řeky

V předešlých čtrnáct dnech někdo úmyslně poškodil dřevěný altán. Do té doby sloužil k odpočinku turistům na břehu soutoku řek Lubina a Lomná ve Frenštátě pod Radhoštěm části Šibenky. Celý jej rozbil, vytrhal jej z kotvících trnů a naházel do řeky.

Frenštátští policisté prověřují celý případ s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Poškozené organizaci svým jednáním způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun.

Řešení místa dopravních nehod

V průběhu jednoho týdne došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám, při kterých řidiči najeli na začátek betonových středových svodidel a následně havarovali. (viz.tisková zpráva z 5.10.2010).

V souvislosti s dopravními nehodami na úseku silnice I/48 v obci Šenov u Nového Jičína, místě mostu ev.č. 48-016, upozornili novojičínští dopravní policisté ŘSD ČR, správu Ostrava, na negativní dopravní situaci.

Snahou policistů je daný úsek komunikace zabezpečit tak aby k podobným situacím již nedocházelo a ochránili tak životy a zdraví řidičů.

Současné značení splňuje veškeré normy, k dopravním nehodám došlo vlivem nerespektování dopravního značení řidiči. Přesto policisté navrhli doporučení týkající se zdůraznění stávajícího značení retroreflexními prvky, včetně doplnění zvýrazňující optické prvky na silnici a umístění tlumiče nárazu.

 

Téměř 4 promile alkoholu v krvi.

První dechová zkouška ukázala 3,52 promile alkoholu, následující pak 3,69 promile. Důvodem policejní kontroly byla dopravní nehoda 37leté řidičky. Dne 5. října kolem 20 hodiny večerní v Kopřivnici, nezvládla opilá řidička své vozidlo, při projíždění křižovatkou u panelového domu, přejela do protisměru a nabourala do zaparkovaného vozidla. Naštěstí ke zranění osob nedošlo. Předběžná škoda na vozidlech je vyčíslena na 20 tisíc korun.

Novojičínští dopravní policisté zahájili ve věci vyšetřování s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky za což jí soud může udělit trest odnětí svobody ve výši 6 měsíců až 3 roky.

Z každodenní služby novojičínských policistů má tento trend setrvalý stav. Podnapilí nebo drogami ovlivnění řidiči jezdí stále. Ani vysoké finanční tresty v řádech desetitisíců korun, či zabavení vozidla, však řidiče od užívání návykových látek neodradí. Denně evidujeme 3-5 případů jízdy nezpůsobilých řidičů a řidiček.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice