15. 11. 2018

Záchranáři ošetřovali vážně zraněného chlapce ve Štramberku

Posádky ZZS MSK zasahovaly v neděli 11. listopadu u vážně zraněného dítěte na Novojičínsku. K události ve Štramberku byli záchranáři voláni krátce před půl třetí odpoledne. Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště v Kopřivnici, k zásahu vzlétla i posádka leteckých záchranářů. Třináctiletý chlapec se zranil při pádu během hry, podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl spadnout z házenkářské branky. Během zásahu ZZS pacient upadl do bezvědomí, jeho stav svědčil pro vážné poranění mozku. Lékař musel zajistit dýchací cesty postiženého a připojit jej k přístrojem řízené ventilaci. Po uložení do vakuové matrace byl pacient vrtulníkem transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

 

Sprejerství

Dosud neznámý pachatel, v době od 10. do 11. listopadu 2018, v Kopřivnici, místní části Vlčovice, poškodil oplocení u rodinného domu. Vandal na oplocení vytvořil sprejem černé a bílé barvy několik obrazců a sprejem červené barvy nápis „Karma zdarma!“, čímž majiteli způsobil škodu v předběžné výši 15 tisíc korun. Policisté vše důkladně zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Za toto jednání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.

Kopřivničtí policisté po dosud neznámém pachateli intenzivně pátrají. V této souvislosti žádají občany, kteří by k dané věci mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731 či zavolali na bezplatnou linku 158, nebo se osobně dostavili na kteroukoliv z policejních služeben.

 

Loupež

Ostravští kriminalisté pátrají po zatím neznámém pachateli, který se zmocnil kabelky 58leté poškozené. Ke skutku došlo dne 14. 11. 2018 kolem 17.30 hodin v  Ostravě. Muž přistoupil zezadu k oběti a trhnutím se pokusil zmocnit kabelky. Žena však kabelku držela, byla stržena na zem a až poté se pachatel věci zmocnil a z místa utekl. Oběť utrpěla lehké poranění, dosud bez lékařského ošetření. Pachatel způsobil škodu na majetku. Spolu s kabelkou neznámý odnesl osobní věci poškozené, doklady etc. K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupeže. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy. Na místo byl povolán služební kynolog se psem. Policisté shromažďují informace k podezřelému.

 

Nákup v kočárku

Ostravští policisté prověřují okolnosti události, ke které došlo dne 12. 11. 2018 kolem 18 hodin v jedné z ostravských prodejen. Osmnáctiletá žena je podezřelá, že do dětského kočárku umístila v prodejně různé zboží a pokladní zónu měla opustit bez úhrady tovaru. Předmětné jednání však neuniklo pozornosti zaměstnance bezpečnostní agentury. Celková škoda na majetku byla specifikována v částce 1245 korun. Mezi zbožím byly například sýry, šunka, káva, čokoláda, párky apod. Policisté v průběhu prověřování zjistili, že dívka byla již odsouzena, přičemž zkušební doba uloženého trestu skončí až v srpnu roku 2019. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Auta

Sdělení obvinění pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody si vyslechl 44letý muž. Ten je podezřelý, že v šesti případech vnikl do vozidel a odcizil majetek poškozených. Při uvedeném protiprávním jednání měl způsobit nejen škodu odcizením, nýbrž též škody na majetku poškozením vozidel. Dále měl vniknout na pozemek rodinného domu a překonat oplocení o výšce 1,8 metrů, načež měl poškodit zaparkovaný automobil a odcizit z něj mince. Škoda, jež vznikla jen v tomto případě krádeží, byla předběžně specifikována v částce asi 500 korun, škoda poškozením pak ve výši téměř 24 000 korun. K sérii došlo v teritoriu Ostrava-Hrabůvka, Hrabová, Zábřeh, v době od 28. 5. 2018 do 7. 8. 2018. Způsobená škoda se pohybuje v řádech desítek tisíc korun. Mezi odcizenými věcmi byly například již zmíněné mince, dále peněženka s doklady, sportovní taška s věcmi, elektronika etc. Muž byl přitom v minulosti odsouzen, uložený trest odnětí svobody vykonal v září roku 2017. I přesto je opět podezřelý z popsané trestné činnosti. Obviněný uvedené doznal, odůvodnil je neexistencí pracovní příležitosti, byť je manuálně zručný. Kriminalisté shromáždili důkazy, po jejichž vyhodnocení zahájili trestní stíhání muže. Mezi důkazy byla i shoda zajištěné stopy DNA (muž byl již v minulosti odsouzen pro úmyslný trestný čin). Pachateli nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice