16. 11. 2018

Podnapilý řidič převrátil vozidlo

Ve středečních odpoledních hodinách došlo ve Fulneku k dopravní nehodě. Devětatřicetiletý řidič vozidla Škoda Yeti na ulici Říční nezvládl řízení, vjel mimo komunikaci, kde najel pravou přední části vozidla do svodidel a zábradlí mostu. V důsledku toho se následně vozidlo převrátilo na levý bok a zůstalo ležet na vozovce. Policisté po příjezdu na místo u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol, během které mu naměřili téměř dvě promile. Muži pak policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní mu za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda na havarovaném vozidle byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

 

V čekárně přišli o své věci

O své věci přišli během včerejšího dopoledne dva muži, kteří čekali na ošetření v zubní ordinaci na Novojičínsku. Jeden z nich si v čekárně pověsil na věšák bundu v hodnotě dvou tisíc korun a druhý vestu, ve které měl uschovanou peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Ke krádeži došlo ve chvíli, kdy se oba pacienti stále nacházeli v čekárně, avšak ani jeden na věšák s věcmi neviděl. Muž, který měl ve vestě na věšáku peněženku, najednou uslyšel cvaknout dveře a rozhodl se, že si peněženku raději vezme k sobě. Na to však už bylo příliš pozdě, jelikož našel pouze prázdný věšák. Pachateli, který věci odcizil, nyní hrozí v případě dopadení za přečin krádeže a přečin neoprávněné padělání a pozměnění platebního prostředku až dva roky za mřížemi.

 

Host do domu…“

 

Na ulici měl oslovit 35letý cizinec dvě neznámé ženy, po krátké konverzaci je měl pozvat do bytu. Ženy pak měly využít nepozornosti muže (který před popisovanou situací měl požívat alkohol), použít vůči němu slzotvorný sprej a odcizit mu dva mobilní telefony zn. Iphone X. Ženy z místa utekly. Celkovou škodu specifikoval poškozený v částce asi 40 000 korun.

Ke skutku došlo odpoledne 2. 11. 2018 v Ostravě, poškozený jej oznámil policistům 14. 11. 2018. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

 

Krádež jezdeckých sedel

Ostravští policisté pátrají po zatím nezjištěném pachateli, který odcizil čtyři jezdecká sedla. Oznamovatelka vyčíslila způsobenou škodu předběžně ve výši asi 60 000 korun (dosud neobjektivizováno znalcem). Ke skutku došlo v době od 18.30 hodin dne 14. 11. 2018 do 13.30 hodin dne 15. 11. 2018 v Ostravě. Pachatel vnikl do skladu a odcizil jezdecká sedla. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádež. Odcizená sedla mohou být nabídnuta k prodeji, případné informace svědků přijmeme na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

Na Stodolní

Sdělení podezření z trestného činu krádež (spáchaného dílem dokonaným, dílem nedokonaným ve stadiu pokusu) a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku si vyslechl 21letý muž. Uložený test odnětí svobody za trestný čin krádež přitom muž vykonal v dubnu 2018. I přes uvedené je muž znovu podezřelý, že v době od 23.00 hodin dne 14. 11. 2018 do 01.00 hodin dne 15. 11. 2018 se měl zmocnit věcí tří poškozených dívek ve věku 19 – 21 let. Oběti odložily svá zavazadla v jednom z barů na Stodolní ulici. Podezřelý měl odcizit dvě peněženky s doklady a dalšími věcmi a ve třetím případě měl odcizit kabelku poškozené. Krátce před 7.00 hodinou dne 15. 11. 2018 měl muž užít odcizenou platební kartu na jedné z čerpacích stanic k platbě zboží. Na místě byl zdržen policisty. Podezřelý své protiprávní jednání doznal. Pachateli skutku nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice