15. 11. 2020

Pád paraglidisty

V sobotu 14. 11. 2020 v odpoledních hodinách došlo k nehodě 44letého paraglidisty cizí státní příslušnosti. Muž odstartoval kolem 15:30 hodin v oblasti Pod Tošovickým kopcem u Oder na Novojičínsku. V průběhu plachtění mělo dojít k malé turbulenci a k poškození padákového kluzáku. Muž přistál v koruně stromů, kde zůstal viset ve výšce cca 20 metrů. Hasiči muže opatrně spustili za pomoci lezecké techniky. Dechová zkouška u cizince byla s negativním výsledkem.

 

Tragická nehoda Havířov

V sobotu kolem 17:18 hodin došlo v Havířově k tragickému střetu chodce s osobním vozidlem. K nehodě došlo na ulici Okružní, kde měl 44letý chodec přecházet vozovku v místě mimo přechod pro chodce a byl sražen osobním vozidlem Opel, které řídil 23letý muž. Svědek nehody a následně policisté z oddělení hlídkové služby začali poskytovat zraněnému muži první pomoc, ve které pokračovali přivolaní zdravotníci. Přes veškerou snahu všech záchranářů muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče byla dechová zkouška a rovněž orientační test na přítomnost omamných látek s negativním výsledkem. Příčinu úmrtí a případné ovlivnění návykovými látkami u chodce objasní nařízená soudní pitva. Míru zavinění a další okolnosti tragické události prověřují havířovští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

 

Havárie autobusu

V obci Řepiště v okrese Frýdek Místek došlo dnes 14. listopadu 2020 v 5:32 hodin k havárii autobusu. Řidič při projíždění pravotočivé zatáčky najel na nezpevněnou krajnici a sjel do příkopu, kde zůstal vůz nakloněný na pravý bok. V době havárie jel v autobusu pouze řidič, který naštěstí neutrpěl žádné zranění. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem. Dopravní policisté nehodu vyřešili na místě udělením blokové pokuty.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice