15. 2. 2016

Zpronevěřil fond oprav

Hospodařil s penězi společenství vlastníků nemovitosti tak, že při kontrole chyběly peníze. V současné době se případem zaobírají policisté oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně. Proti podezřelému 65 letému muži je zahájeno trestní stíhání pro přečin zpronevěry. Doposud zadokumentovaná způsobená škoda je vyčíslena za období předešlých 10 let na více jak 350 tisíc korun. Podle dosavadních zjištění měl podezřelý použít peníze pro vlastní účely v rozporu s povinnostmi mu svěřenými. Kriminalisté nyní zjišťují další skutečnosti k řádnému zjištění věci. V případě prokázání jeho protiprávního jednání soudem mu rozí až 5 let trestu odnětí svobody.

 

Studénka

Za období měsíce ledna a února provedl pět vloupání do objektů v různých částech služebního obvodu policistů ze Studénky. Zadržený podezřelý 32letý muž se ke skutkům policistům doznal. Mimo jeho doznání jej usvědčují také zajištěné a vyhodnocené kriminalistické stopy a věci pocházející z trestné činnosti. V průběhu dosavadního policejního vyšetřování je zřejmé, že se počátkem měsíce ledna vloupal do prostoru dílen firmy na ul. Oderské. Poškozené firmě způsobil téměř 100 tisícovou škodu odcizením notebooku s diagnostickými programy. Dalším jeho skutkem je odcizení elektro nářadí z novostavby rodinného domu na ul. Polské. Majitel si cení odcizené věci na 30 tisíc korun. V noci z 6. na 7. 2.2016 přelezl oplocení zahrádky na ulici Veřovické. Následně poškodil zámek dřevěné kůlny, kterou prohledal, nic neodcizil a odešel. Stejným způsobem krádeží v zahrádkářských koloniích pokračoval v měsíci únoru v Nové Horce a na ulici Budovatelské ve Studénce. Poškozením budov a odcizením věcí způsobil majitelům téměř 15 tisícovou škodu. Tohoto jednání se dopouštěl i přesto, že již byl v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na 30 měsíců. Po návratu z vězení však v trestné činnosti pokračoval. V současné době je vyšetřován na svobodě z několika trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. Část odcizených věcí se u něj podařilo zajistit, zbylou část prodal, podle svých slov neznámým náhodným osobám a utržené peníze použil pro svou potřebu. Zajištěné věci budou majitelům vráceny.

 

Boural do auta a z místa odjel

Opilého řidiče si novojičínští policisté zajistili před domem na základě informace poškozeného, který jej po nehodě pronásledoval. V sobotu 13. 2. 2016, krátce po desáté hodině večerní usedl za volant Renaultu Clio 39letý muž. V silně podnapilém stavu projížděl ulicemi Nového Jíčína části Loučka.  Na ulici Na Láni havaroval do stojícího automobilu a poté z místa nehody odjel. Majitel poškozeného automobilu jej pronásledoval. Dostihl jej před jeho domem a poté přivolal policisty. Provedená dechová zkouška u řidiče prokázala více jak 2 promile alkoholu, ten s její hodnotou souhlasil. K požití alkoholu, dopravní nehodě i ujetí z místa se doznal.  Jeho zadržený řidičský průkaz byl zaslán správnímu orgánu a jeho protiprávní jednání je prověřováno s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

 

Vyhrožoval sebevraždou

Oznámení se snahou ukončit svůj život učinil 42letý muž novojičínský městským policistům. Předáním této informace se podařilo novojičínským policistů nešťastníka za hodinu vypátrat. Samotné oznámení o tomto úmyslu proběhlo telefonicky v pátek 12. 2. 2016 v podvečerních hodinách. Oznamovatel si stěžoval na neúnosný současný život a problémy s ním přinášející. Svou roli zde hrál také alkohol. Nicméně včasným pátráním ve snaze mu pomoci se jej podařilo nalézt a poskytnout mu lékařskou pomoc.  S více jak 3 promile alkoholu byl po nalezení předán do péče lékařů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice