18. 2. 2016

Odcizené registrační značky

Dne 17 2. 2016 oznámil majitel vozidel odcizení registračních značek na přání. K odcizení mělo dojít na volném prostranství před domem, na ul. Závodí ve Frenštátě pod Radhoštěm v průběhu noci z 16. na 17. 2. 2016. Poškozenému vznikla odcizením škoda ve výši převyšující 20 tisíc korun a poškozením vozidel více jak tisícikorunová škoda. V souvislosti s tímto oznámením pátráme po pachateli i odcizených registračních značkách: VIP TAXI1 a VIP TAXI2. Frenštátští policisté přijmou také informace od případných svědků události. Samotná věc je prověřována s podezřením ze spáchání přečinu krádež. Jedná se o první případ odcizení registračních značek na přání v okrese Nového Jičína.

 

Preventivní středy patří školám

Od měsíce září 2015 se pravidelně každou středu setkávají zkušení policisté Územního odboru Nový Jičín se žáky základních škol z okresu. Realizované preventivní projekty směřované k „Právní odpovědnosti dětí“ a „Drogové problematice“ mají úspěch. Pokračujeme z osvědčených zkušenosti z předešlých let. Pro letošní školní rok jsme do nabídky zařadili také informace ze samostatné oblasti drogové problematiky. Společně se zkušeným policejním vyšetřovatelem informujeme děti o sociálních, zdravotních a kriminálních problémech které jsou s užíváním spojeny.  Jednotlivá témata doplňujeme zkušenostmi z policejní praxe, ale také informacemi pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí z Nového Jičína, která žákům objasňuje kroky, jakými zasahuje do chodu rodiny a jejich života v případech výchovných problémů. Téměř dvouhodinové preventivní bloky prokládáme slovem, prezentací, fotografiemi, videem a preventivním materiálem kampaně Bereš?Zemřeš!!. Ze zpětných reakcí škol víme, že tato aktivita má smysl. Ohlasy pedagogů jsou kladné a mnohdy podnětné.  Odměnou aktérům těchto seminářů jsou věcné dotazy a diskuze s dětskými posluchači. Doposud se těchto policejních preventivních aktivit, které zastřešuje a organizuje skupina tisku a prevence, zúčastnila téměř tisícovka dětí ZŠ z Mořkova, Bartošovic, Veřovic, Frenštátu pod Radhoštěm, Nového Jičína a studenti středních škol – Gymnázia a Educy v Novém Jičíně. Do konce školního roku zbývá několik měsíců. Z přijatých objednávek středečních termínů zaměřených na prevenci víme, že se námi nabízené informace dostanou k dalším stovkám dětí z Příbora, Studénky, Kunína, Frenštátu pod Radhoštěm a Nového Jičína.  

Preventivní středy pro školy (přednášející  Bc. Miroslava Scholze Dis., prap. Mgr Petr Směták) Sředy patří školám a policejní prevenci, přednášející policista pprap. Mgr.Petr Směták

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice