15. 2. 2017

Při vloupání do bytu odcizeny zdravotní pomůcky

Neznámý pachatel se vloupal v pondělí do bytu v Kopřivnici. Téměř osmdesátileté paní způsobil škodu dosahující 60 000 korun. Odcizil kromě jiného zdravotní pomůcky – naslouchátka v hodnotě 40 000 korun, dále pak elektroniku a další věci. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na tři roky.

 

Zneužití informací o platebních kartách

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvodu. Zjišťují veškeré informace a okolnosti týkající se jednání neznámého pachatele, který přesně nezjištěným způsobem získal potřebné informace o platebních kartách dvou osob, ženy a muže. Na základě údajů provedl od počátku roku téměř deset transakcí, kterými odčerpal z účtů obou poškozených v součtu téměř 5 500 korun. Neznámému pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Nákup

Policisté pověřují jednání neznámých pachatelů, kteří v pondělí odpoledne přišli v malé obci na Novojičínsku do místní prodejny. Muž měl požadovat po prodavačce zboží z vedlejší části prodejny. Této chvíle měla využít neznámá žena, která z pokladny odcizila peníze. Dvojice prodejnu rychle opustila. Škodu vyčíslil majitel na více než 40 000 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Dvojici hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

 

Odcizení jízdních kol

Policisté z obvodního oddělení Kopřivnice zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže. Neznámý pachatel v přesně nezjištěné době od sobotního večera do včerejšího (úterního) rána vnikl násilím do společné kolárny domu v Kopřivnici. Odcizil tři jízdní kola v celkové hodnotě přesahující 14 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Prověřují, zda muž plnil vyživovací povinnost

Z přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý muž středního věku ze severních Čech. Policisté prověřují, zda řádně plnil vyživovací povinnost na své nezletilé děti. Povinnost zasílat finance k rukám oprávněné osoby z Novojičínska mu stanovil okresní soud, a to od konce roku 2014. Až na výjimky je podezření, že finance nezasílal. Dlužná částka přesáhla v současné době 100 000 korun.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice