17. 2. 2017

Zatajení věci

Policisté z obvodního oddělení Nový Jičín zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů zatajení věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Devatenáctiletý muž včera v podvečerních hodinách ztratil svou peněženku s penězi, doklady a platební kartou. Prohledání dvou míst, na kterých měl peněženku ztratit, bylo neúspěšné. Poškozený vyčíslil celkovou škodu na více než 13 000 korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání až dvouletou trestní sazbu.

 

Vozidla

Z přečinů krádeže a neoprávněného užívání cizí věci je podezřelý neznámý pachatel, který v přesně nezjištěné době ze středy na čtvrtek odcizil osobní vozidlo zaparkované v malé obci na Bílovecku. Ve vozidle byly různé věci a materiál. Celková škoda přesáhla 450 000 korun.

Policisté z obvodního oddělení zjišťují a prověřují okolnosti vloupání do vozidla, které majitel zaparkoval v Bílovci. K události došlo včera v podvečerních hodinách. Neznámý pachatel vnikl násilím do automobilu a odcizil ze zavazadlového prostoru několik věcí v hodnotě kolem 1 000 korun. Škoda na vozidle přesáhla 13 000 korun. Neznámý pachatel je podezřelý z přečinů krádeže a poškozování cizí věci. Hrozí mu v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Před plotem to vzdal

Na výzvu k zastavení vozu reagoval řidič osobního vozu v Ostravě dne 15. 2. 2017 zrychlením a počal ujíždět. Následně odbočil do areálu objektu, který projel a zastavil až na jeho konci před oplocením, neboť cesta zde tak končila. 40letý muž měl pak odůvodnit zakročujícím policistům oddělení hlídkové služby absenci řidičského průkazu při kontrole uloženým trestem zákazu řízení. Při následném podání vysvětlení na policejní služebně (laicky výslechu) již řidič sděloval, že o předmětné sankci nevěděl. Při úkonu byl tedy policisty zpraven o existenci uloženého trestu do konce ledna roku 2018. Po obligatorních úkonech muž opustil prostory policejní služebny, aby byl po necelé půlhodině opět omezen na osobní svobodě.

Stejného řidiče totiž jiná policejní hlídka, tentokrát policisté obvodního oddělení policie, kontrolovala dne 15. 2. 2017 na ulici Martinovské. Tehdy již muž skutečnost uloženého trestu doznal, stejně jako fakt, že právě míří z obvodního oddělení. Následně si v prostoru stejné policejní služebny vyslechl sdělení podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Nutno dodat, že to není první zkušenost řidiče s předmětným trestem, zákazy řízení byly muži uloženy opakovaně. Vůz, který řidič užil, nesplňoval předepsané podmínky pro provoz na silnicích (neplatná technická kontrola).

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice