15. 3. 2013

 

Tento týden byl ve znamení zvýšeného počtu majetkové trestné činnosti na území Novojičínska. Krádeže věcí z automobilů, sklepů a objektů. Několik zlodějů jsme již zjistili, a zadrželi. Na zadržení několika z nich se podíleli také samotní poškození.

Jedním z nich byl dnes v noci 22letý zloděj, zadržený majitelem přímo v baru, další byl vyrušen zaměstnanci a zadržen policisty na útěku.

Máme rozpracovány také další případy majetkové trestné činnosti, u kterých máme důvodné podezření na konkrétní osoby. Je jen otázkou času, kdy také jim sdělíme obvinění pro jejich protiprávní jednání.

 

Majitel jej chytil

Po třetí hodině ranní 15. 3. 2013 zadržel 22letého zloděje při vloupání majitel baru v Novém Jičíně.

Zloděj násilím překonal vstupní prostor restaurace, následně vnikl dovnitř, kde odcizil několik lahví alkoholu a další zboží. Měl však smůlu, na místě jej zadržel majitel, který zloděje předal našim policistům. Ti jej umístili do policejní cely.

Jeho jednání nadále prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež, nevylučujeme, že se měl dopustit další trestné činnosti na území Novojičínska. To je věcí dalšího šetření.

 

Chytili jej při krádeži

Do areálu firmy zajišťující převoz pacientů na Novojičínsku se vloupal 21letý muž. Měl smůlu, zaměstnanci jej při krádeži vyrušili. Na útěku jej pak zadrželi policisté.

Vloupání provedl v noční době 14. 2. 2013 před 4 hodinou ranní. K činu se následně doznal. V objektu se vloupal do několika šatních skříněk a garáže, z které chtěl odcizit autobaterie z vozidel.

Jednání zloděje prověřujeme také pro další trestné činy, kterých se měl dopustit v městě Nový Jičín.

 

Zaměstnanci kradli elektronické cigarety

Z přečinu krádeže elektronických cigaret jsou podezřelí dva zaměstnanci firmy z Novojičínska.  Oba 19letí muži, jsou podezřelí, že v pracovní době využili znalosti prostředí a ze skladu odcizil elektronické cigarety v celkové výši 80tisíc korun.

Okolnosti celého případu jsou nadále v šetření.

 

Sprejerství

Další poškozená budova na Novojičínsku. Řádově desítky poškozených budov na Novojičínsku jsou každoročně hlášeny policistům. Tyto případy vyšetřujeme jako přečin poškození cizí věci.

V druhém březnovém týdnu postříkal omítku kotelny neznámy pachatel. Nápisem „ASION“ o velikosti 4×1,5m tak způsobil majiteli tisícovou škodu

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice