15. 3. 2019

Dopravní nehoda na dálnici D1

Ve čtvrtek 14. března 2019 okolo 23:20 hodin na 318 kilometru dálnice D1 ve směru od Bělotína na Ostravu (na výjezdu z odstavného parkoviště od čerpací stanice Shell), v katastru obce Vražné, došlo k dopravní nehodě. Sedmadvacetiletý řidič kamionu značky DAF při zařazování z připojovacího jízdního pruhu do pravého jízdního pruhu, zřejmě dostatečně neodhadl vzdálenost za ním jedoucího dodávkového vozidla, které jelo v pravém jízdním pruhu za ním, přičemž osmadvacetiletý řidič dodávky značky Renault již nedokázal zabránit střetu a narazil do zadních částí návěsu nákladní soupravy. Při nehodě došlo ke zranění řidiče dodávky a ten byl z místa nehody letecky transportován do nemocnice. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Přesná příčina a míra zavinění dopravní nehody je předmětem dalšího šetření.

 

„Krádež dřeva za více jak 53 tisíc“

Po pachateli krádeže pátrají od začátku tohoto týdne oderští policisté. Dosud neznámý pachatel měl pokácet v katastrálním území Spálov v lesním porostu na parcelním čísle 2085/1 celkem 99 stromů, které následně odcizil. Jednalo se o stromy dubu, smrku, javoru, jasanu a lípy o celkovém objemu téměř 30 mᶟ. K události došlo v době od 1. ledna do 8. března 2019.  Pachateli, který svým jednáním způsobil škodu za více jak 53 tisíc korun, nyní hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na pět let. 

Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané věci mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 606 089 010 nebo zavolali na bezplatnou linku 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice