18. 3. 2019

Zneužil příspěvek ve výši 400 tisíc

Novojičínští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality sdělili během uplynulých dnů jednačtyřicetiletému muži ze Studénky podezření z přečinu dotačního podvodu. Muž se zdravotním hendikepem měl v minulosti požádat o příspěvek na zvláštní pomůcku, a to schodišťovou plošinu. Příspěvek ve výši 400 tisíc, který na její pořízení v březnu loňského roku obdržel, však využil pro svou potřebu, zcela v rozporu s jeho účelem. V místě jeho bydliště již dokonce montáž plošiny započala, ovšem z důvodu neuhrazení faktury, byly práce ukončeny a připevněné části demontovány. Podezřelý byl opakovaně vyzván, aby obdržené finanční prostředky na pořízení schodišťové plošiny navrátil. Jelikož se tak i po opakovaných urgencích nestalo, skončil celý případ na policii. Muži nyní hrozí za zneužití příspěvku trest odnětí svobody až na pět let.  

 

Zákaz řízení

Dopoledne 15. 3. 2019 v Novém Jičíně měl řidič osobního vozu zn. Citroen při vyjíždění z parkovacího místa nejprve narazit automobilem do zdi domu, v jízdě měl pokračovat a při odbočování měl poškodit zaparkovaný automobil zn. Opel. Automobil měl 70letý muž řídit i přesto, že mu soud uložil zákaz činnosti do roku 2020. K objasnění okolností události zahájili novojičínští policisté úkony trestního řízení pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Alkohol za volantem

Za volant automobilu zn. Toyota měl usednout 55letý muž, při jízdě pak měl poškodit zaparkovaný vůz zn. Renault. Po střetu však měl pokračovat v jízdě a poškodit další zaparkovaný vůz zn. VW. Poté měl řidič vjet přes chodník a poškodit zábradlí. Orientační dechová zkouška řidiče vykázala hodnotu přesahující 2,6 promile alkoholu. Ke skutku došlo dnes 16. března 2019 kolem 12.45 hodin v Opavě. K objasnění okolností události zahájili opavští policisté úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté moravskoslezské speciální pořádkové jednotky zastavili krátce před 01.00 hodinou dne 15. 3. 2019 ve Frýdku-Místku automobil zn. Opel, který řídil 23letý muž. Orientační dechová zkouška vykázala hodnotu vyšší jak 1,5 promile alkoholu. Automobil měl muž řídit i přesto, že není vlastníkem řidičského oprávnění. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Pachateli trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice