15. 4. 2011

Z domku odcizil lovecké trofeje

Novojičínsko – Neznámý pachatel v době od počátku letošního roku do 12. dubna odcizil z rodinného domu v Rybím lovecké trofeje.
Pachatel z domku, který jeho majitel z Prahy využívá rekreačně, odcizil několik kusů srnčích, jeleních a mufloních loveckých trofejí. Zloděj tak způsobil škodu odcizením v dosud neupřesněné výši, která však zjevně přesáhne částku pět tisíc korun. Novojičínští policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody.

 

Poškození elektrozařízení

Neznámý pachatel odcizil v době od počátku ledna letošního roku do 12. dubna ve Studénce na dvou domech a sloupu elektrického vedení plastové elektrické skříně. Následně ze sloupů elektrického vedení odcizil nerezové pásky. Poškozením způsobil předběžnou škodu za pět tisíc a odcizením okolo tisíc korun.

 

Poškození vozidla

V době od 23. března do 12. dubna letošního roku poškodil neznámý vandal zaparkované osobní vozidlo Volvo. Majiteli z Kopřivnice vandal způsobil přes část levých předních a zadních dveří, a dále přes část levého zadního blatníku v metalickém laku vozidla vodorovnou rýhu v délce 120 centimetrů, zasahující do základní barvy. Předběžná škoda na vozidle činí 30 tisíc korun. Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečin poškozování cizí věci.

 

Neplatí na dceru

Přes sedmdesát pět tisíc korun dluží na výživném třicetiletý otec z Nového Jičína. Muž od ledna 2005 do současné doby řádně neplní svou vyživovací povinnost ke své dceři, která mu byla stanovena rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně v říjnu 2004. Měsíčně má na dceru její matce zasílát tisíc korun, což však neplní. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení k prověření a objasnění skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin zanedbání povinné výživy. Muži nyní hrozí až dva roky odnětí svobody.

  

Bývalé přítelkyni kopal do dveří

Novojičínsko – Nahlášených případů nebezpečného pronásledování přibývá.
Již šestý případ nebezpečného pronásledování v letošním roce šetří novojičínští policisté. Na Novojičínsku přitom policisté za celý loňský rok šetřili celkem pět podobných případů.
V souvislosti s oznámením mladé ženy z Kopřivnice je prošetřován pětatřicetiletý muž z Nového Jičína. Podezřelý od ledna letošního roku do současné doby vytrvale a se stoupající intenzitou prostřednictvím SMS zpráv, emailových zpráv i osobních kontaktů pronásleduje bývalou přítelkyní. V souvislosti s ukončením vztahu s poškozenou jí vulgárními výrazy vyhrožuje, dokonce i zabitím. V bydlišti poškozené jí dokonce kopal do dveří a dožadoval se vstupu do bytu, ve kterém nemá bydliště. V případě odsouzení mu hrozí až jeden rok odnětí svobody. 

 

Za odebrané zboží nezaplatili

Z podvodu jsou prošetřování šestapadesátiletý muž a o osm let mladší žena oba z Kopřivnice. Podezřelí měli na konci roku 2008 odebrat od jedné společnosti z Novojičínska zboží, kdy se jednalo o kovové rámy na balkóny a háky v celkové výši přes 250 tisíc korun. I přes mnohačetné urgence od jednatele společnosti do současné doby neuhradili ani část závazku. V tomto případě existuje důvodné podezření, že odebrané zboží neměli nikdy v úmyslu uhradit.

 

Přišel o notebook

Další případ, kdy se pachatel vloupal do zaparkovaného vozidla, ve kterém byl ponechán notebook, šetří v těchto dnech novojičínští policisté. Ve čtvrtek 14. dubna v odpoledních hodinách došlo na parkovišti u jednoho z novojičínských obchodních domů k vloupání do vozidla. Neznámý pachatel vnikl do vozidla Citröen Jumper, ze kterého odcizil notebooku Acer stříbrné barvy v hodnotě čtrnácti tisíc korun. Poškozením zámků na vozidle byla majiteli způsobena škoda za šest tisíc korun.

 

Nesplácí úvěr

Z přečinu podvodu je podezřelý osmadvacetiletý muž z Kopřivnice. Podezřelý muž v říjnu 2008 prostřednictvím telefonické objednávky u jedné společnosti uzavřel úvěr na 30 tisíc korun. Ve smlouvě se zavázal tento úvěr splácet pravidelnými měsíčními splátkami po dobu 48 měsíců. Do současné doby však neuhradil žádnu splátku a na upomínky společnosti nijak nereaguje. Je podezřelý, že vzhledem ke své nepříznivé ekonomické situaci jednal srozuměn s tím, že splátky úvěru nebude schopen hradit a s úmyslem, získat pro sebe neoprávněný prospěch.

 

DN Mošnov

V pondělí 11. dubna krátce před druhou hodinou odpoledne došlo na silnici v průmyslové zóně v Mošnově k havárií autobusu. Třicetiletý řidič autobusu jel ke kruhovému objezdu, když mu před vozem vběhl zajíc. Ve snaze se mu vyhnout, vjel mimo vozovku a s autobusem narazil do sloupu veřejného osvětlení. Při nárazu autobus sloup vytrhl z osazení a zlomil. V době havárie v autobuse nebyli cestující. Ke zranění osob nedošlo. Dechová zkoušky u řidiče autobusu neprokázala, přítomnost alkoholu. Předběžná škoda na autobusu byla vyčíslena na padesát tisíc korun, na poškozeném sloupu veřejného osvětlení deset tisíc korun. Havárii prošetřují novojičínští dopravní policisté.

   

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice