15. 4. 2020

Krádež elektrokola od domu na ulici Záhumenní v Kopřivnici

Mezi třináctou hodinou odpolední a jednadvacátou hodinou večerní 10. dubna letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Záhumenní v Kopřivnici zločin krádeže tím, že od jednoho z domů odcizila zde odstavené a lankovým zámkem uzamčené elektrické kolo, čímž poškozené 65leté ženě z Příboru vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 18 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného kola, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Objasnění loupežného přepadení muže na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně

V těchto dnech novojičínští policisté a kriminalisté objasnili zvlášť závažnou trestnou činnost, a to zločin loupeže, ke které došlo v dopoledních hodinách 8. dubna letošního roku v prostoru za objektem Obchodního centra na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně. Pár minut po jedenácté hodině dopolední uvedeného dne zde 27letý muž z Přerovska popíjel s dalším mu blíže neznámým mužem alkoholické nápoje, přičemž po chvíli byl bezdůvodně fyzicky napaden touto osobou, a to několika údery pěstí do obličeje a kopy do těla. Poté zjistil, že neznámý muž mu odcizil jeho batoh, ve kterém měl mobilní telefon, tablet a oblečení, vše v hodnotě přes jeden tisíc korun a utekl neznámo kam. Napadením bylo poškozenému způsobeno bolestivé zranění s nutností lékařského vyšetření, ošetření a hospitalizace na traumatologickém oddělení nemocnice v Novém Jičíně. Provedeným intenzivním prošetřováním a prověřováním ze strany novojičínských policistů a kriminalistů byl jako pachatel shora uvedeného protiprávního jednání ustanoven místní 30letý muž, který se ke svému činu plně doznal a celá záležitost je nadále ve vyšetřování.

 

Vloupání do rekonstruovaného rodinného domu na ulici Brožíkové v Novém Jičíně

V přesně neustanovené době od začátku dubna do 8. dubna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Brožíkové v Novém Jičíně zločin krádeže tím, že se vloupal do jednoho z rodinných domů, který není v současné chvíli obydlen, odkud odcizil tři elektrické ruční brusky žluté, modré a červené barvy, ruční bourací kladivo značky Kinzo modré barvy, benzínovou motorovou pilu značky Husquarna oranžové barvy, okružní pilu značky Raikol, dvě ruční elektrické vrtačky, dvě elektrické pájky, svářečku, elektrický vzduchový kompresor a další pracovní nářadí, čímž poškozenému místnímu 66letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 11 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Muž z Novojičínska nalezl platební kartu a touto neoprávněně platil nákupy

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Příboře objasnili případ, který se stal v polovině března letošního roku na ulici Štefánikové ve městě Příbor. Mezi třináctou a čtrnáctou hodinou odpolední 14. března 2020 totiž místní 57letá žena ztratila peněženku s různými osobními doklady a s platební kartou, s jejíž pomocí neznámý pachatel následně v průběhu dvou dní provedl třináct bezkontaktních platebních transakcí za nákup zboží a za další uskutečněné služby v celkové hodnotě bezmála 2 tisíce korun. Po oznámení této skutečnosti prováděli prvotní procesní úkony příborští policisté, kteří osobou pachatele ustanovili 32letého muže z Novojičínska, jenž se k činu doznal. V dané záležitosti tak byly zahájeny úkony trestního řízení pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a vše je nadále v prověřování ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Odcizení rybářského náčiní z pozemku rodinného domu v Novém Jičíně

V přesně neustanovené době mezi šestnáctou hodinou odpolední 10. dubna a jedenáctou hodinou dopolední 11. dubna tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Novosady v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů, kdy z přilehlé pergoly odcizil volně odložené rybářské náčiní (brašna, skládací rybářský prut značky Daewoo, naviják značky Shimano, vidličky, podběrák, teleskopický prut značky Okuma, rybářský lístek, legitimace rybářského svazu a povolenka k lovu ryb), čímž poškozenému místnímu 49letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 11 a půl tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice