15. 6. 2017

Řekla, že se o to postará a provozovnu zapálila

Ostravští kriminalisté zaznamenali úspěch při objasnění komplikovaného případu. V první polovině května letošního roku policisté přijali oznámení o zahoření provozovny elektroopravny v Ostravě – Zábřehu. Bylo zjištěno, že z opravny bylo odcizeno několik kusů elektroniky. Požár byl založen z důvodů maskování tohoto vloupání. Kriminalisté zjistili, že skutku se měli společně dopustit padesátiletý muž se svou sedmadvacetiletou družkou. Po vloupání muž začal „zmatkovat“, že nebude problém pro policisty na něj přijít. Žena se ho snažila uklidnit s tím, že se o vše postará a do opravny se vrátila. Pomoci zde nalezených věcí způsobila zahoření prostor. 

Způsobená škoda byla v současné době vyčíslena na částku přesahující šedesát tisíc korun. Tato bude zřejmě ještě navýšena škodu způsobenou požárem provozovny. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Výtržnictví a poškození cizí věci

Teleskopickým obuškem poškodil vozidlo. Policisté z obvodního oddělení Bílovec zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění skutečností, které nasvědčují spáchání přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. Podle dosud zjištěných informací, měl osmatřicetiletý muž Ostravy přistoupit s vysunutým teleskopickým obuškem k zaparkovanému vozidlu značky Škoda Octavia, ve kterém seděl majitel vozidla a vyzývat ho křikem k vystoupení. Majitel se ve vozidle uzamkl, načež agresor začal chodit okolo a teleskopickým obuškem rozbíjel různé části vozidla a po té z místa odjel. Svým jednáním způsobil škodu převyšující 10 tisíc korun. Celý incident se odehrál v jedné z obcí na Bílovecku. V případě prokázání viny hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody.

 

Heroin převážel vlakem

Služební pes Fram ostravských celníků vyčenichal 53 gramů heroinu. V úterních nočních hodinách prováděla hlídka Mobilního dohledu Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj běžnou kontrolní činnost. Zaměřila se na kontrolu vlakové soupravy EX 545 Hutník ve směru na Ostravu. Celníkům pomáhal i služební pes Fram, který je vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Kvalitu svého výcviku ukázal právě při kontrole vlaku, kdy označil jednoho z cestujících. Kontrolovaná osoba vyložila na stůl všechny své věci – jízdenku, cigarety, zapalovač a růžové pouzdro na brýle, které obsahovalo heroin. To potvrdil test. Muž byl seznámen s dalším průběhem kontroly a po provedení všech nezbytných úkonů byl doprovozen do stanice Ostrava – Svinov, kde již čekal služební vůz. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice