16. 6. 2017

Gallus gallus f. domestica

Neobvyklý případ musí „rozlousknout“ ostravští kriminalisté. Včerejšího dne přijali policisté ostravského oddělení oznámení o možném týraní psa v Ostravě – Mariánských Horách. Ten měl být údajně již druhým dnem svázán v pytli na balkoně bytového domu. Poté co se na místo dostavila policejní hlídka, zjistila, že se skutečně na balkoně v prvním nadzemním podlaží nachází lýkový pytel. Na tomto pytli byl patrný pohyb uvnitř uzavřeného zvířete. Pro tento pohyb hrozilo, že pytel propadne mezi zábradlím na zem. K tomuto také po malé chvíli došlo, kdy pytel byl však policisty zachycen do již přípravné deky. Překvapení na policisty čekalo ve chvíli, kdy pytel rozvázali. Uvnitř nebyl pes majitele bytu, ale šest slepic domácích. Z toho dvě již byly uhynulé.

Policisté následně zjistili od majitele slepic, že tyto dostal 14. června 2017 v práci. Slepice chtěl následně zabít ke konzumaci. K tomuto se však již neměl pro svou pracovní vytíženost v daný den dostat. Večerní kontrolou slepic nezjistil žádný úhyn, ranní kontrolou slepic muž zjistil, že jedna již uhynula. Rozhodl se, že zbylé slepice usmrtí odpoledne po práci, k čemuž nedošlo, jelikož na základě oznámení byla spuštěna „záchranná akce“. K věci měl uvést, že si jen neuvědomil, že by pobyt v pytli slepicím mohl vadit. Uhynulé slepice si na místě převzala veterinářka, k příčině úhynu, uvedla, že se zřejmě jednalo o přehřátí, dehydrataci a udušení.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat. Zákon pamatuje na takovéto jednání trestem odnětí svobody až na tři léta. To zda padne v dané věci obvinění, záleží na výsledku vyšetřování, na výsledcích odborných a znaleckých zkoumání, které budou případně vypracovány.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice