15. 9. 2017

Poškození optického kabelu

Během úterního dne se měl jednačtyřicetiletý muž dopustit přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Ten jakož to stavbyvedoucí nedaleko Libhoště přesně nevyměřil podzemní vedení datových sítí a přesto určil místo výkopových prací. Bagrista, který následně na určeném místě výkopové práce prováděl, zachytil lžící bagru mezinárodní optický datový kabel, při čemž došlo k jeho poškození. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun a muži nyní hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až jednoho roku.

 

Při návštěvě lékaře přišla o svou peněženku

Během včerejšího rána navštívila sedmadvacetiletá žena se svými dětmi ordinaci dětského lékaře na Novojičínsku. Před vstupem do ordinace si nechala svou kabelku v neuzamčené místnosti sloužící k odložení oděvu pacientů. Toho, využil dosud neznámý pachatel, který jí z kabelky odcizil peněženku s finanční hotovostí 25 tisíc korun. Pachateli nyní hrozí v případě dopadení za trestný čin krádeže až dva roky za mřížemi.

 

Z mateřské školy odcizil téměř 19 tisíc

Policisté z Fulneku v uplynulých dnech zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci a přečin krádeže. Dosud neznámý pachatel blíže nezjištěným způsobem vnikl v době od 15:30 hodin dne 8. září 2017 do 6:00 hodin dne 11. září 2017 v obci Hladké Životice do budovy mateřské školy, ze které si následně po vypáčení příruční pokladny odnesl finanční hotovost ve výši téměř devatenácti tisíc korun. Fulnečtí policisté žádají svědky, kteří by v dané věci mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 721 či na bezplatné lince 158.

 

Policie zatkla mezinárodní gang obchodníků s pervitinem. Kriminalisté obvinili 38 lidí

Rozsáhlou zločineckou skupinu zatkli společně čeští, polští a slovenští policisté. 38 lidí viní z toho, že vyrobili a dodali na trh stovky kilogramů pervitinu. Drogový gang policisté sledovali více než rok. Podezřelé zatkli během jednoho dne ve všech zemích, při razii našli i střelné zbraně a miliony korun v hotovosti v různých měnách. V Polsku si skupina obstarávala léky potřebné k výrobě pervitinu, na Slovensku je mlela a drogu pak vyráběla v hale na Karvinsku. „Specifické v tomto případě je velkoobjemovost produkce v řádech desítek kilogramů na jeden výrobní cyklus,“ popisuje šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych. Výjimečný je případ i co do počtu pachatelů. „Toto byla opravdu velká skupina, široké zapojení zločinců v celé střední Evropě,“ říká ředitel slovenské protidrogové jednotky Eduard Matanin.

 

Atak

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 38letého muže pro trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví. Muž byl přitom již odsouzen (mimo jiné za přečin výtržnictví) k obecně prospěšným pracím, které dosud nevykonal. Ke skutku došlo dne 24. 7. 2017 před 15.30 hodinou v Ostravě-Porubě. Podezřelý měl nastoupit na jedné ze zastávek do autobusu. Verbální atak vůči řidiči pak měl gradovat fyzickým útokem a opakovanými údery. Poškozený utrpěl v důsledku útoku zranění, k jehož léčení bylo zapotřebí týdnů. Impulsem neadekvátní reakce a následného ataku mělo být sdělení skutečnosti, že do autobusu je vstup se zmrzlinou zakázán. Muž měl poté část zmrzliny odhodit a následovat měly vulgarismy i atak na řidiče. Muž z místa incidentu následně odešel. Policisté jej však v průběhu pátrání nalezli. Orientační zkoušky k detekci alkoholu i drog 38letého muže byly pozitivní, stejně jako test k přítomnosti drog. V průběhu prověřování byly shromážděny důkazy, na jejichž základě zahájil policejní komisař trestní stíhání muže. Pachateli předmětného skutku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice