15. 9. 2021

Případ výtržnictví před diskoklubem na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, kterého se měl dopustit 23letý místní muž tím, že pár minut po půlnoci 12. září tohoto roku před budovou diskoklubu na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně fyzicky napadl 19letého muže z Novojičínska, a to po předchozí slovní rozepři. Podezřelý muž poškozeného udeřil několikráte pěstmi a dlaněmi do hlavy a obličeje a po jeho pádu na zem do něj i několikráte kopl, čímž mu způsobil zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření v nemocnici Nový Jičín. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů. Lustracemi v dostupných evidencích bylo rovněž prokázáno, že se u 23letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně rovněž pro přečin výtržnictví k podmíněnému trestu odnětí svobody.

 

Nebezpečné vyhrožování a výtržnictví v obci Bartošovice

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení ve Studénce zahájili úkony trestního řízení k prověření a k objasnění všech skutečností nasvědčujících tomu, že chvíli před devatenáctou hodinou podvečerní 12. září 2021 mohl být u areálu fotbalového hřiště v obci Bartošovice spáchány přečiny nebezpečného vyhrožování, výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Z této trestné činnosti je důvodně podezřelý 32letý muž z Novojičínska tím, že po předchozí slovní rozepři zaútočil na 45letého muže z Prostějovska mačetou a způsobil mu řezné poranění na prstech ruky s nutností lékařského vyšetření a ošetření. Dále slovně vulgárně urážel další přítomné hosty o počtu přibližně 50 osob, verbálně jim vyhrožoval usmrcením a poté z místa utekl. Po zadržení ze strany přivolaných policistů se 32letý muž odmítl podrobit lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholickými nápoji nebo jinými omamnými, psychotropními a návykovými látkami. Celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany studéneckých policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Odcizení osobního automobilu v Kopřivnici, v části Mniší

V přesně neustanovené době mezi dvaadvacátou hodinou večerní 12. září a sedmou hodinou ranní 13. září 2021 doposud neznámý pachatel spáchal v Kopřivnici, v části Mniší přečin krádeže resp. neoprávněného užívání cizí věci tím, že z louky u jednoho z rodinných domů odcizil zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia III šedé barvy, 4×4, registrační značky 3AT9762 v hodnotě 230 tisíc korun. V automobilu se dále nacházelo různé pracovní nářadí (tři kusy bouracích kladiv značek Hilti a Bosch červené a modré barvy, rotační laser značky Bosch modré barvy), doklady k vozidlu kopřivnické soukromé společnosti, osobní doklady 46letého místního muže a na střeše vozu byly nainstalovány dva nosiče jízdních kol. Celková hmotná škoda na majetku tak byla vyčíslena na finanční částku ve výši bezmála 300 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele, k nálezu odcizeného automobilu, dokladů či pracovního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Žádost o svědecké informace k dopravní nehodě ze dne 8. září 2021 v Kopřivnici

Policejní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně prap. Jaromír Šnerch nadále intenzivně prošetřuje a prověřuje dopravní nehodu, která se stala chvíli po sedmé hodině ranní 8. září 2021 poblíž kruhového objezdu na ulicích Obránců míru a Čs. Armády v Kopřivnici. V té chvíli doposud neznámá řidička blíže neupřesněného motorového vozidla nedala na zdejším přechodu pro chodce přednost zde jdoucí 35leté z Novojičínska a narazila přední části automobilu do pravého boku této ženy. Chodkyně po nárazu upadla na zem, zjevně zraněna nebyla a lékařské vyšetření a ošetření později vyhledala až v nemocničním zařízení ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na místě této kolizní situace v dopravě se pohybovalo více lidí, kteří byli nejen svědky, ale pomáhali vstát i chodkyni ze země. Vzhledem k tomu, že 35letá chodkyně ani řidička automobilu nechtěly na místo přivolat sanitní vozidlo ani policisty k řádnému prošetření a prověření celé situace, všichni odešli nebo odejeli neznámo kam. Pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou však nyní velmi nutné dodatečné podněty případných svědků k průběhu nehodového děje a tyto lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínská policejní čísla 974 735 575 případně 974 735 251. Za poskytnutá svědectví a pozitivní informace policisté děkují.

 

Případ fyzického napadení dvou žen v ulicích statutárního města Opavy

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu místní 23leté ženě. Podle všech doposud zjištěných skutečností tato žena měla mezi osmnáctou a devatenáctou hodinou podvečerní 13. září letošního roku na několika místech statutárního města Opavy slovně vulgárními výrazy a následně i fyzicky napadnout 28letou ženu z Opavska. Toto protiprávní jednání se dělo před různými bytovými a činžovními domy na ulicích Na starém břehu, Pekařská a Ochranová v Opavě, přičemž podezřelá poškozenou několikráte udeřila pěstmi i dlaněmi do hlavy, obličeje a do dalších částí jejího těla. Dalším útokům ze strany 23leté ženy pak zabránili všímaví svědci, kteří projížděli okolo v osobním automobilu, zastavili a obě ženy od sebe oddělili. Vzhledem ke zlomení předního zubu a dalších zranění musela poškozená žena vyhledat lékařské vyšetření a ošetření v opavské Slezské nemocnici. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, na majetku nevznikla žádná hmotná škoda a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů, přičemž se zjišťují veškeré důvody a pohnutky, které vedly k této trestné činnosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice