16. 1. 2018

„Sestřelený dron“

Kopřivničtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který během nedělního odpoledne sestřelil ve Štramberku létající dron. Šestatřicetiletý muž měl s tímto dronem létal nad veřejnou loukou a svým pozemkem. Ve chvíli, kdy s ním chtěl přistát u svého domu, se náhle ozval výstřel a dron se zřítil k zemi. Celková škoda na poškozeném dronu byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu poškození cizí věci, hrozí v případě dopadení až jeden rok za mřížemi. 

 

 

Hledáme ženu

Ostravští kriminalisté zahájili trestní stíhání 24letého muže pro trestný čin výtržnictví. Přečinu se měl muž dopustit i přesto, že byl opakovaně odsouzen. Dne 12. 12. 2017 se měl opětovně dopouštět protiprávního jednání. Při jízdě tramvají číslo 11 ze zastávky „Prostorná“ v Ostravě-Mariánských Horách do zastávky „Nádraží Vítkovice“ v Ostravě-Vítkovicích nejprve seděl za cestující na vyvýšeném sedadle, obnažit penis a měl masturbovat. Ženy, sedící před ním, se měl opakovaně dotýkat a čichat k jejím vlasům. Posléze si měl přesednout na sedadlo v úrovni cestující ženy a znovu skrytě masturbovat. Ke skutku došlo v době od 3.57 hodin do 04.11 hodin dne 12. 12. 2017. Jeho protiprávnímu jednání zamezil až řidič tramvaje, který muže vykázal z přepravy na zastávce Vítkovické nádraží. Po oznámení události započali policisté prověřování i pátrání po muži. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže pro výtržnictví. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Policisté hledají ženu (dlouhých vlasů, v době události měla vlasy staženy do tzv. „culíku,“) která cestovala s podezřelým. Žena při jízdě věnovala svou pozornost i svému mobilnímu telefonu. V době, kdy muže řidič tramvaje oslovil, měl komunikovat také s touto svědkyní. Není vyloučeno, že si žena jednání muže, který zprvu seděl za jejími zády, nevšimla. Žádáme tuto svědkyni (komunikovala s řidičem, byla přítomna situace, kdy byl podezřelý vykázán z přepravy), aby nás kontaktovala na lince 158. Žádáme však také případné další osoby, které byly svědky popsaných praktik podezřelého na veřejnosti a dosud nekontaktovaly policisty, aby tak učinily na lince 158. Pachateli předmětného jednání hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Hledáme svědky

Dne 15. ledna 2018 kolem 06.30 hodin došlo v Ostravě-Zábřehu na Plzeňské ulici k nehodě osobního vozu zn. Škoda Octavia. 47letý řidič vyjel z dosud nezjištěných příčin do kolejiště tramvaje a narazil vozem do sloupu. Při nehodě došlo k poranění řidiče, který byl z místa převezen do nemocnice. Na místě nehody měly řidiči poskytovat pomoc další osoby, v místě zastavily další vozy. Žádáme tyto občany, kteří zasahovali a pomohli při předmětné havárii zraněnému, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo tel. 974 725 254 Dopravního inspektorátu Ostrava. Na stejných telefonních číslech však přivítáme veškeré informace svědků k předmětné události. Prověřujeme také verzi účasti dalšího, zatím neustanoveného vozidla, při události. Za pomoc při objasnění skutku děkujeme.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice