17. 1. 2018

Vařiče pervitinu sledovala policie měsíce. Varnu měl i na Novojičínsku. Před soudem a následně ve vazební věznici skončil v závěru minulého týdne čtyřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Provinil se výrobou pervitinu. Kriminalisté muže sledovali více než rok, během kterého zmapovali jeho výrobu a distribuci pervitinu. Zjistili, že drogu vyráběl na několika místech okresu Vsetín v okolí Valašského Meziříčí a také na území okresu Nový Jičín. Vyrobený pervitin potom muž z Rožnova sám užíval, prodal jej také několika lidem a to ve více než dvaceti případech. Kriminalisté vařiče zadrželi minulé pondělí v jedné z obcí u Valašského Meziříčí. Na zadržení se podíleli policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení Zlín. Při prohlídkách prostor, které muž užíval, našli kriminalisté chemikálie, nádoby, pomůcky a laboratorní sklo potřebné k výrobě pervitinu.

 

Týmy zdravotnické záchranné služby vyjížděly v úterý 16. ledna odpoledne a večer ke zvýšenému počtu dopravních nehod – zasahovat musely u osmi událostí a ošetřit bylo nutno deset zraněných. Během poledne zasahovali záchranáři nejprve v Ostravě, a to u střetu dvou osobních vozidel. Ošetřeny byly dvě osoby s poraněními hlavy. Před čtrnáctou hodinou byl u Oder na Novojičínsku ošetřován jednašedesátiletý muž po střetu dodávky s kamionem, a to s poraněním hrudníku a hlavy. O tři čtvrtě hodiny později byli záchranáři voláni k havárii vozidla v Palkovicích na Frýdecko-Místecku. Středně vážně byla zraněna šestačtyřicetiletá žena. Souběžně pak jiná posádka ZZS řešila střet vozidel v Šenově na Novojičínsku. Pomoc byla poskytnuta osmašedesátileté ženě s poraněním páteře. Před tři čtvrtě na tři, tedy o deset minut později, bylo nutno poskytnout přednemocniční neodkladnou péči ženě zraněné při nehodě vozidla v Těškovicích na Opavsku. V další minutě přijali operátoři ZZS informaci o sražené cyklistce v Opavě. Žena středního věku byla ošetřena s poraněním horní končetiny poté, co ji srazilo vozidlo. Před sedmnáctou hodinou vyjížděla posádka záchranné služby ke střetu dvou automobilů a zranění muže při něm, do Chotěbuzi na Karvinsku. V jednadvacet hodin pak došlo ke dvěma zraněním (muže a ženy) při havárii vozidla v Dolní Suché, opět na Karvinsku. Všichni zranění pacienti byli po nehodách při vědomí a utrpěli převážně středně těžká poranění. Posádky ZZS je po ošetření transportovaly do spádových zdravotnických zařízení k poskytnutí další zdravotnické péče.

 

Řekl: Nemusíš se mě bát,  pak ji odcizil telefon

Ostravští kriminalisté dne 16. ledna 2018 sdělili obvinění třicetiletému muži z Ostravy hned pro čtyři trestné činy. Muž měl spáchat přečin krádež, přečin porušování domovní svobody, přečin poškození cizí věci a zločin loupež. Uvedených jednání se měl dopustit v posledních třech týdnech. Obviněný měl mimo jiné na zastávce městské hromadné dopravy oslovit poškozenou s dotazem na aktuální čas. Jakmile mu poškozená toto sdělila, odstoupila od něj. Muž ji řekl, že se ho nemusí bát a opět se k ní přiblížil. To už však pod pohrůžkou požadoval její mobilní telefon, který mu poškozená ze strachu vydala. Následně z místa utekl. Kriminalisté muže podezírali také z dalších osmi skutků. Ve dvou případech měl odcizit celkem šestnáct přepravek s 320 prázdnými láhvemi od piva. Cizí mu nemělo být ano násilné vniknutí do různých objektů, ze kterých měl poté odcizit ruční nářadí nebo drobnou elektroniku. Celkově měl způsobit škodu téměř pětatřicet tisíc korun. Ostravští kriminalisté všech devět spáchaných skutků objasnili na základě operativní činnosti a dobré místní a osobní znalosti. Již deset krát trestaný recidivista s policisty částečně spolupracoval a některou trestnou činnost doznal. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice