18. 1. 2018

Zatajila sňatek

Policisté se v uplynulých dnech začali zabývat přečinem podvodu, kterého se měla dopustit čtyřiačtyřicetiletá žena z Příboru. Podezřelá měla před úřadem práce zatajit, že se provdala a neoprávněně tak více jak rok pobírala dávky státní sociální podpory a hmotné nouze na své dvě děti. Tím, že se nadále vydávala za svobodnou matku a nepřiznala další příjmy v domácnosti, se obohatila o více jak 90 tisíc korun. Nyní ji v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Vyhýbali se výkonu trestu

Během úterního dne vypátrali policisté z Novojičínska dvě osoby, které se vyhýbaly výkonu trestu. Jednadvacetiletý muž z Kopřivnice a dvaačtyřicetiletá žena putovali po dopadení do ostravské věznice, kde si mají oba odpykat trest za přečin krádeže. Žena v době trvání 7 měsíců, muž pak v délce 15 měsíců. Dodáním do výkonu trestu pro oba dopadené celá záležitost nekončí. Vyhýbáním nástupu do vězení se dopustili trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který jim může být jejich pobyt za mřížemi prodloužen až o dva roky.

 

Trestu neunikne

Třiadvacetiletého muže z Ostravy obvinil dne 17. ledna 2018 ostravský kriminalista z přečinu krádež, přečinu porušování domovní svobody a přečinu podílnictví. Uvedených přečinu se měl dopustit v loňském roce. Koncem února vnikl do sklepních prostor bytového domu v Ostravě-Hrabůvce. Následně zde vypáčil petlici sklepní kóje, z které odcizil cestovní koloběžku v hodnotě téměř dva tisíce korun. Tuto poté užíval. Začátkem března po předchozí domluvě převzal od dvaadvacetiletého pachatele krádeže notebook včetně příslušenství, který u sebe uschoval. Toto učinil, i přestože si byl vědom skutečnosti, že věc pochází z trestné činnosti. Ostravští policisté k oběma skutkům operativně shromažďovali informace, které by vedli k jejich objasnění. Jejich prověřování je dovedlo až k muži, který se k činům poté doznal. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři léta. Přitížit mu může fakt, že skutky spáchal i přes skutečnost, že byl pro předchozí trestný čin podmínečně odsouzen.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice