16. 11. 2012

Zavětřili a šli

Dva úspěšné zásahy v průběhu tohoto týdne měli novojičínští policejní psi. Ve středu 14. listopadu vypracovala stopu až k místu odložených plných kanystrů odcizené nafty fena  Arana. Zloděj ve Starém Jičíně vyčerpal ze zaparkovaných pracovních strojů 240litrů motorové nafty. Od místa krádeže je přenesl na místo kde si je schoval. Policejní pes je majiteli našel. Poškozený majitel si jí tak mohl přečerpat nazpět do strojů. Dnešní noci zadržel další policejní pes Adir zloděje měděných okapů. Krátce před pátou hodinou ranní šel po pachové stopě 26letého mladíka několik stovek metrů. Zloděje vyhledal i s odcizenými měděnými okapy. Majiteli rodinného domu tak mohou být ještě nepoškozené vráceny. V současnosti musí být policejní psi všestranní a musí ovládat všechny oblasti využívání např. umět vystopovat a poté zadržet pachatele, dokonale pracovat v uzavřeném prostoru i revíru. Výjimkou jsou specialisté na vyhledávání výbušnin, omamných a psychotropních látek, mrtvol jak na souši, tak ve vodě a další specifické práce. V Novém Jičíně nyní máme 7 policejních psů. Po celých 24 hodin denně jsou připraveni k nasazení do služby. Pravidelně nám pomáhají při pátrání po pachatelích spáchaných trestných činů, ale také po pohřešovaných osobách a věcech.  A právě novojičínští psi se svými pány dosahují také velmi kvalitních výsledků na krajských, republikových a mezinárodních mistrovstvích kynologů. Služební psi k polici prostě patří.

 

Tržbu neodevzdala

S podezřením ze spáchání přečinu zpronevěry prověřujeme 39letou zaměstnankyni prodejny alkoholu na Novojičínsku.  Majiteli prodejny měla způsobit téměř 30tisícovou škodu tím, že neodvedla měsíční tržbu, kterou si ponechala pro svou potřebu.

 

Nesplnil svou zákonnou povinnost

V průběhu 7 měsíců letošního roku neodvedl 31letý jednatel firmy za zaměstnance pojistné na sociální zabezpečení a pojistné na veřejné zdravotní pojištění.  Ačkoli tuto povinnost měl, nesplnil ji. Proč tak neučinil, prověřují policisté hospodářské kriminality s podezřením ze spáchání trestného činu neodvedení daně pojistného na sociální zabezpečení a podobné povinné platby. Neodvedená částka dosáhla téměř 1,5milionu korun.

 

Místo stožárů fotovoltaiku

Jedny pachatele, kteří kradli železnou konstrukci elektrických stožárů jsme zjistili a nyní prověřujeme další krádež kovů. Zloději se zaměřili na budovanou fotovoltaickou elektrárnu v Novém Jičíně. Z uzamčeného pozemku stavby odcizili pachatelé během několika dnů téměř 50ks 5metrových hliníkových profilů. Ze země také vytahali téměř 100 metrů měděných kabelů. Poškozené firmě tak vznikla předběžná škoda ve výši 55tisíc korun. Věc prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice