19. 11. 2012

Alkohol za volantem

Další řidič se po víkendu rozloučil s řidičským průkazem, další jej prozměnu vůbec nevlastnil. V neděli 18. listopadu  okolo třetí hodiny odpoledne kontrolovali novojičínští policisté řidiče vozidla Opel Astra. Řidič z Novojičínska jel ve směru od parkoviště obchodního domu na ulici Bohuslava Martinů. Při kontrolní dechové zkoušce se na displeji přístroje objevila hodnota 2,25 promile alkoholu, další zkouška prokázala hodnotu 2,17 promile. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Další opilý řidič nezvládl řízení, když projížděl obcí Kateřinice na Novojičínsku. V pátek 16. listopadu krátce před dvaadvacátou hodinou, bezprostředně po požití alkoholických nápojů, nezvládl své vozidlo devatenáctiletý mladík, dostal smyk, přejel do protisměru a narazil do oplocení rodinného domu. Ve vozidle Peugeot 306 jel kromě řidiče ještě o tři roky mladší spolujedoucí, který seděl na předním sedadle. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. V tomto případě můžeme hovořit o velkém štěstí, že svou jízdou nezpůsobil zranění sobě ani jiným lidem. Dechová zkouška vykázala u tohoto řidiče hodnotu 1,83 promile alkoholu. Při prošetřování nehody bylo rovněž zjištěno, že devatenáctiletý mladík vůbec nevlastní patřičné řidičské oprávnění pro řízení vozidel. Předběžná škoda poškozením činí třicet tisíc korun. Všichni alkoholem opojení řidiči jsou nyní prošetřováni s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Zadrženi na místě činu

V noci ze soboty na neděli 18. listopadu došlo k vloupání do objektu bývalého hotelu ve Frenštátě pod Radhoštěm v části Horečky. Na místě činu byli zadrženi dva muži ve věku 21 a 27 let z Frenštátu pod Radhoštěm. Po násilném vniknutí do objektu zde demontovali z radiátoru měděné trubky, kdy při tomto byli zadržení ostrahou objektu. Následně putovali do rukou přivolaných frenštátských policistů. Oba muži jsou podezřelí z přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci. Předběžná škoda poškozením přesáhla částku pět tisíc korun. Po provedených úkonech byli oba zadržení muži propuštění a stíhaní jsou na svobodě. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Krádež vozidla

Během třech hodin v neděli 18. listopadu došlo ve Fulneku k odcizení osobního vozidla Octavia Combi. Neznámý pachatel se v čase od 7.15 do 10.30 hodin zmocnil zaparkovaného vozidla Octavia Combi, zelené metalické barvy z roku výroby 2001 na ulici 1. Máje. Majiteli vozidla vznikla škoda ve výši 130 tisíc korun. Policisté po odcizeném vozidle vyhlásili pátrání a po pachateli přečinu neoprávněné užívání cizí věci rovněž intenzivně pátrají.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice