16. 2. 2018

Vloupání do baru

Bílovečtí policisté zahájili pátrání po dosud neznámém pachateli, který se v noci z pondělí na úterý vloupal do jednoho z barů v Bílovci. Po násilném vniknutí prohledal vnitřní prostory a z baru odcizil alkohol různých značek, elektroniku a kasičku s finanční hotovostí. Majitel škodu, včetně poškození zařízení, předběžně odhadl na částku ve výši téměř 12 tisíc korun.

 

Neplacení výživného

Jednapadesátiletý muž z Litoměřic je podezřelý z přečinu zanedbání povinné výživy. Podle zjištění oderských policistů, dluží na výživném 44 tisíc korun. Muž od dubna roku 2017 do současné doby nepřispíval na výživu svých dětí, ačkoli mu tato povinnost vyplývala ze zákona a byla stanovena rozsudkem soudu. Oderští policisté v uplynulých dnech ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Z neplacení výživného je podezřelá rovněž dvaapadesátiletá žena z Nového Jičína, která si rozsudkem soudu stanovenou povinnost neplní od března roku 2017 a výživné na svou dceru do současné doby nehradí. Dlužná částka by měla být v tomto případě 30 tisíc korun.

Trestní zákoník stanoví za přečin zanedbání povinné výživy trestní sazbu až jeden rok odnětí svobody.

 

Kradl opakovaně

Policejní komisař oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava zahájil dne 15.02.2018 trestní stíhání osmadvacetiletého muže z Ostravy. Ten se v uplynulých šesti měsících dopouštěl majetkové trestné činnosti na různých místech Ostravy. Policisté prověřováním oznámených skutků zjistili, že uvedený muž se protiprávního jednání dopustil v šesti případech. Předmětem jeho zájmu byly věci uložené v zaparkovaných uzamčených vozidlech, a to nákladních i osobních. Ve většině případů se jednalo o stavební elektrické nářadí. Pachatel však „nepohrdl“ ani sadou nerezových hrnců, mobilním telefonem, platební kartou, vysílačkami či osobními doklady poškozených. V jednom případě odcizil i pět kusů papírových krabic s pěti páry bot. Do vozidel vnikl různými způsoby, zpravidla po předchozím rozbití skleněné výplně vozidla. Svým jednáním obviněný muž způsobil celkovou škodu v desítkách tisíc korun. Trestné činnosti se dopouštěl i přesto, že byl za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen rozsudkem Okresního soudu v Ostravě. Pachateli za přečin krádež, přečin poškození cizí věci a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice