19. 2. 2018

S nakladačem narazil do osobního vlaku

V pátek 16. února došlo na Novojičínsku ke srážce kolového nakladače s osobním vlakem. Šestačtyřicetiletý řidič stavebního nakladače před železničním přejezdem nepřizpůsobil rychlost jízdy a na zledovatělé a zasněžené komunikaci dostal smyk, kdy přední lžící narazil do levého boku projíždějícího osobního vlaku. V tom se v danou chvíli nacházelo 11 cestujících. Nikdo z nich neutrpěl žádné zranění. U řidiče, který nehodu zapříčinil, byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

 

Výtržník skončil na protialkoholní záchytné stanici

V sobotu v brzkých ranních hodinách se měl devatenáctiletý mladík dopustit v Příboře trestného činu výtržnictví. V podnapilém stavu na jedné z místních ulic hlasitě vulgárně pokřikoval a převrátil zde dva plné kontejnery na směsný odpad, které se částečně vysypaly. Chování mladíka si všiml devětatřicetiletý řidič taxislužby, který se ho snažil usměrnit. Výtržník si však nedal říct a oba muži se začali postrkovat. Rozepři chtěl zabránit šestadvacetiletý muž, který se na místě nacházel s výše uvedeným výtržníkem. Ten ve chvíli, kdy se snažil oba muže od sebe odtrhnout, odstrčil řidiče taxislužby na přední kapotu jeho služebního vozidla. Řidič taxislužby při dopadu na vozidlo částečně rozbil svým loktem jeho čelní sklo. Na místo se následně dostavili policisté, kteří výtržníka, který celý incident způsobil, následně převezli na protialkoholní záchytnou stanici, neboť mu při dechové zkoušce naměřili téměř dvě promile alkoholu v dechu. Jelikož byl tento hříšník za trestný čin výtržnictví již v minulosti odsouzen a to v loňském roce, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři roky.

 

Tragická nehoda

Ostravští policisté prověřují okolnosti tragické nehody, ke které došlo dne 16. 2. 2018 kolem 13.45 hodin v Ostravě-Třebovicích. Při střetu osobního vlaku a vozidla zn. VW utrpěla 46letá řidička poranění, kterým podlehla. Těžce zraněna byla také 23letá spolujezdkyně. Způsobena byla rovněž škoda na majetku. Policisté provedli ohledání místa dopravní nehody, topografickou i fotografickou dokumentaci. Dechová zkouška strojvedoucího byla negativní. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulé. K objasnění okolnosti události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice