16. 6. 2020

Fyzické napadení dvou žen řeší novojičínští policisté a kriminalisté

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění skutečností nasvědčujících spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu výtržnictví, kterých se měla dopustit podezřelá místní 22letá žena tím, že okolo půlnoci ze dne 12. na 13. června letošního roku, při hudební akci na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně, uchopila zezadu za vlasy u stolu sedící 24letou ženu z Novojičínska a tuto několikráte udeřila hlavou o stůl. Při tomto jí napadla i údery pěstí do hlavy a dalších částí těla, čímž jí způsobila zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření a s dobou léčení delší jak deset dní. Celý incident je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do pohostinství v obci Libhošť

Doposud neznámý pachatel spáchal od dvaadvacátého hodiny večerní 14. června do šesté hodiny ranní 15. června letošního roku v obci Libhošť přečin krádeže tím, že se vloupal do zdejšího pohostinství a pizzerie, kdy z prostor výčepu a ze skladu objektu odcizil různé druhy a množství kartonů cigaret, finanční prostředky na hotovosti v drobných mincích i v bankovkách a starožitný kožený číšnický flek, čímž poškozené místní právnické společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 123 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále intenzivně prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a také novojičínští kriminalisté, přičemž jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených tabákových výrobků a finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Objasnění několika vloupání do vozidel v centru Ostravy

Pětatřicetiletý muž měl koncem května v odpoledních hodinách v Moravské Ostravě rozbít sklo zaparkovaného osobního vozidla. Odcizil jen drobnost v hodnotě 200 korun, škodu na autě vyčíslil majitel na několik tisíc korun. Kriminalisté prověřováním informací k osobě zjistili, že muž by měl mít na svědomí další čtyři obdobná vloupání do automobilů. V různých nočních i denních dobách si od poloviny února tipoval zaparkovaná vozidla v centru Ostravy a po rozbití skla prohledal především kabiny. Odnášel si různé věci, třeba cigarety, na sedadle volně položenou kabelku či mobilní telefon umístěný v držáku. Celková škoda na odcizených věcech i na vozidlech dosáhla téměř 35 000 korun. Finance získané z prodeje věcí používal pro svou potřebu. Kriminalisté obvinili muže ze zločinu krádeže (vzhledem ke spáchání skutků také v době nouzového stavu) a přečinů poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněný se skutků majetkového charakteru v minulosti dopouštěl opakovaně, přičemž v předchozích třech letech byl i odsouzen. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice