16. 7. 2018

Otevřené okno na ventilaci? Pro pachatele snadná překážka

Varovným příkladem toho, že bychom v době naší nepřítomnosti neměli nechávat okna otevřená ani na ventilaci, je událost, ke které mělo dojít koncem minulého týdne v Novém Jičíně, na ulici Hřbitovní. Dosud neznámý pachatel si zde, v době od 22:30 hodin dne 12. července do 10:30 hodin dne 13. července, vybral jako svůj cíl okno otevřené na ventilaci restaurace Na Vyhlídce, které pro něj bylo snadnou překážkou. Po jeho otevření měl následně pachatel z restaurace odcizit finanční hotovost ve výši pět tisíc korun a také několik lahví alkoholických nápojů. Od činu jej neodradilo ani to, že se okno, kterým vnikl dovnitř, nacházelo ve výšce téměř dva metry nad zemí. Dosud neznámému pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže, nyní hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 651 či zavolali na bezplatnou linku 158. Za zveřejnění a pomoc občanů děkujeme.

 

Pachatel měl plné ruce lupu, proto kompresor odhodil

V sobotu v odpoledních hodinách policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek začali pátrat po neznámém pachateli, který měl vniknout do hospodářské budovy u rodinného domu na Frýdeckomístecku a z této si měl odnést zahradní techniku. Na pozemek se pachateli podařilo vniknout zřejmě přes oplocení, které poškodil a následně „navštívil“ hospodářskou budovu. Zde už nelenil a odnesl si benzínovou sekačku červené barvy a vzduchový kompresor modré barvy. Pachatel však přecenil své síly a tak ponechal část svého lupu přímo na útěkové cestě. Poškozený tak dodatečně našel svůj kompresor, ale s benzínovou sekačkou se musel rozloučit. Majiteli sekačky byla způsobena škoda dosahující téměř dvaceti pěti tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež a přečin porušování domovní svobody za což pachateli hrozí po jeho dopadení trest odnětí svobody až na dvě léta.

  

Pachatel si měl odcizenou platební kartou zaplatit nákup

Policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek opět pátrají po neznámém pachateli, který využil v sobotu v nočních hodinách nepozornosti osmačtyřicetiletého muže a okradl ho o peněženku. Pachatel měl přistoupit v jednom z baru na Frýdeckomístecku k poškozenému a z kapsy kalhot dle zjištěných informacích vytáhnout peněženku, ve které měl osobní doklady, menší finanční hotovost a mimo jiné i platební kartu. Podezřelý však nelenil a s platební kartou měl na jedné z benzínových čerpacích stanic na Frýdeckomístecku zaplatit svůj nákup. Poškozenému muži tak vznikla škoda téměř sedm set korun. Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což může hrozit pachateli po jeho dopadení pobyt za mřížemi až na dvě léta.

 

 

Kola

14. 7. 2018 mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní došlo v Ostravě ke krádeži jízdních kol. Zatím nezjištěný pachatel překonal zajištěné dveře, poškodil zámky a z místnosti, určené k ukládání kol v jednom z ostravských domů, odcizil tři horská kola. Pachatel způsobil škodu v řádech desítek tisíc korun.

A ke krádeži dvou jízdních kol došlo na parkovišti v Moravské Ostravě v době od 23.30 hodin dne 13. 7. 2018 do 06.30 hodin dne 14. 7. 2018. Jízdní kola byla umístěna v nosiči na zaparkovaném automobilu zn. Hyundai. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši asi 18 000 korun. K objasnění obou skutků zahájili ostravští policisté úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Spánek

Mezi první a druhou hodinou ranní dnes (14. 7. 2018) měl na lavičce před jedním z ostravských domů usnout 26letý poškozený. Spánku oběti měl využít pachatel a odcizit mu z kapsy kalhot mobilní telefon a ze zavazadla peněženku s doklady a financemi. Způsobená škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši zhruba 5 700 korun. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže. Pachateli činu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice