16. 9. 2010

148 metrů odcizených silničních svodidel

Škodu ve výši necelých sto tisíc korun způsobil zloděj tím, že odcizil svodidla lemující silnici.

Mezi Velkými Albrechticemi a Studénkou, v úseku účelové komunikace souběžné s dálnicí D1, odšrouboval 37 kusů 4 metrových instalovaných svodidel. Poškozená firma uvedla, že ke krádeži muselo dojít v době od 8. do 15. září.

Bílovečtí policisté zjišťují poznatky k uvedené krádeži s podezřením ze spáchání přečinu krádeže.

 

Podvedený kupující na internetovém portálu možná nepřijde o své peníze.

Za LCD televizor zaplatil prodávajícímu na účet necelých 11tisíc korun. Zboží mu však nepřišlo. Příborští policisté ve věci zahájili prověřování prodejce s podezřením ze spáchání přečinu podvodu. Zjistili, že nepoctivec se podobných jednání dopustil již více. Po vzájemné domluvě bude případ zaslán ke společnému řízení policistům do Kolína, kteří prověřují jednání podezřelého 35letého muže.

Doplnění k odcizeným svodidlům.

Stejný případ odcizení svodidel ve shodném úseku u dálnice na obslužné komunikaci, prověřují bílovečtí policisté z poloviny srpna letošního roku. Tehdy byli na místě zadrženi tři muži ve věku 21, 41 a 52let z Bílovecka, hlídkou dálniční policie. V době zadržení již měli rozebráno 69 kusů svodidel. Kdyby se jim podařilo uvedené množství odcizit, vznikla by škoda poškozené firmě ve výši necelých 180tisíc korun. Jak chtěli s odcizenými svodidly naložit je předmětem dalšího šetření.

Policisté prověřují veškeré informace z výslechů zadržených mužů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice