20. 9. 2010

Víkend ve znamení dopravních nehod.

Novojičínští policisté měli o víkendu plné ruce práce s opilými řidiči. Setkávali se s bezohledností, vulgaritou, agresivitou a totální nezodpovědností vůči svému okolí.

Dvanáct dopravních nehod, se dvěma lehkými zraněními a škodou téměř jeden milion korun. Rozmezí zjištěného alkoholu, od jedné až téměř po tři a půl promile.

Dvě kontrolované řidičky s necelými dvěma promili, a čtyři dopravní nehody se zjištěným alkoholem.

S více jak třemi promili alkohol usedl řidič do svého auta na náměstí v Odrách. Když se snažil odjed tak naboural do vpředu i vzadu zaparkovaných vozidel.

Další řidič nerespektoval zvukové a světelné znamení policisty na služebním motocyklu. V domnění, že má dostatek času, odbočil vlevo, čímž řidiči motocyklu vytvořil náhlou a neočekávatelnou překážku. Policista již střetu s vozidlem nemohl zabránit. Ridič vozidla byl pod vlivem alkoholu. Na svou obhajobu uvedl, „že si myslel, že má dost času a místa na odbočení“.

Ke zranění osob nedošlo. Viník nehody bude projednán ve správním řízení s možnou pokutou v rozmezí od 10-20 tisíc korun, odebráním řidičského průkazu na 6 měsíců až 1 rok, a ztráty 7 trestných bodů.

Na silnici 1/48 v obci Libhošť, ve směru z Nového Jičína do Frýdku Místku, předjížděl podnapilý řidič osobní vozidlo. Nezvládl řízení, narazil do předjížděného vozidla a následně do dělicích lan. Po dalších padesáti metrech s poškozeným motorem zůstal stát. V bouraném autě utrpěl poškozený řidič lehká zranění.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice