17. 1. 2011

17 opilých řidičů

 Novojičínští policisté mají za sebou další z rozsáhlých dopravních akcí, při níž se zaměřili na opilé řidiče.

Od páté do osmé hodiny ranní v pondělí 17. ledna zjistili ve Frenštátě pod Radhoštěm dalších sedmnáct řidičů pod vlivem alkoholu. Do této akce se zapojilo 16 dopravních policistů a čtyři policisté místního obvodního oddělení, kteří pomáhali novojičínským dopravním policistům při dechových zkouškách a organizaci řízení dopravy.

Jeden kontrolovaný řidič dokonce nadýchal téměř dvě promile. V tomto případě přístroj ukázal 1,97 promile v řidičově dechu. Dvaačtyřicetiletému muži ze Vsetínska policisté na místě odebrali řidičský průkaz a zakázali mu pokračovat v jízdě. Opilému motoristovi teď hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až roční pobyt za mřížemi.

Podle slov vedoucího novojičínských dopravních policistů Jaromíra Steculy se od doby, co jsou prováděny podobné kontroly, došlo k výraznému poklesu dopravních nehod pod vlivem alkoholu. „Na druhé straně při těchto dopravních akcích zjišťujeme vysoký počet řidičů pod vlivem alkoholu. Tyto řidiče však zjistíme ještě dříve, než způsobí dopravní nehodu,“ uvedl Stecula.

Podobné komplexní kontroly se zaměřením na alkohol a drogy za volantem budou na Novojičínsku nadále pokračovat. Policisté je mají v plánu minimálně dvakrát do měsíce.


Vloupání do sklepů

Příborští policisté prošetřují v těchto dnech dva případy vloupání do sklepních kójí. K prvnímu případu došlo v době od 11. do 13. ledna v Kateřinicích. Pachatel ze sklepního prostoru odcizil pár sjezdových lyží, lyžařské boty, hokejové brusle, kolečkové brusle a další věci. Způsobena škoda odcizením přesáhla částku 21 tisíc korun. Další případ evidují policisté v Příboře na ulici Štramberská. Zloděj v noci na 16. ledna vnikl do sklepního prostoru domu, ze kterého odcizil dámské horské kolo v hodnotě přes deset tisíc korun. Policisté po pachateli a odcizených věcech usilovně pátrají.


Z domu odcizil věci za téměř 10 tisíc

Neznámý pachatel vnikl v době od 2. do 15. ledna letošního roku do rodinného domku v Hukovicích. Z obývacího pokoje odcizil CD přehrávač, mačetu o velikosti čepele 40 centimetrů a několik kusů beraních kožešin. Předběžná škoda se vyšplhala na téměř deset tisíc korun. Pachatel se dopustil přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže.


Vloupání do kanceláří

V noci na 14. ledna násilím vnikl neznámý pachatel v Příboře do objektu pily. Z kanceláří odcizil drobné mince, několik mobilních telefonů a skleněných lahví s alkoholem. Celková škoda odcizením a poškozením přesáhla částku deset tisíc korun. Příborští policisté po pachateli přečinu poškození cizí věci a krádeže intenzivně pátrají.


Pachatel odcizil několik kusů křovinořezů

V obci Kujavy vnikl v noci na 14. ledna neznámý pachatel do budovy kůlny u obecního úřadu, ze které odcizil několik kusů křoninořezů. Způsobena škoda odcizením byla předběžně vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Poškozením vstupních dveří činila škoda dva tisíce korun.


Krádež okapových svodů

V době od 12. do 15. ledna odcizil v Novém Jičíně, místní části Loučka neznámý pachatel měděné okapové svody. Pachatel z novostavby rodinného domu odcizil okapové svody, svodové kolena a hroty s objímkami, vše z mědi. Majiteli domu byla způsobena škoda za téměř sedm tisíc korun.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice