18. 1. 2011

A nedají si říct – pořád kradou

Tři případy z Frenštátu pod Radhoštěm.

– Z odcizených dvaceti doutníků Humidor, v přestupkové hodnotě necelých 4tisíc korun, sdělili policisté 21letému muži z Frenštátu pod Radhoštěm, podezření z přečinu krádeže. Důvod je prostý, kradl již v minulosti. V loňském roce byl totiž pravomocně odsouzen Okresním soudem v Novém Jičíně nepodmíněně k souhrnému trestu odnětí svobody v délce dvou let a tří měsíců. Policisté na muže přišli při odhalování jiné trestné činnosti. Při výslechu jim uvedl, že doutníky prodal a peníze použil pro svou potřebu.

– Dalším obviněným zlodějem je 30 muž z Ostravy, který v prodejně supermarketu ve Frenštátě pod Radhoštěm, odcizil několik balení mycích tablet do myček v ceně necelých tisíc korun. Ostrahou prodejny byl zadržen. Okresní soud v Ostravě v loňském roce tohoto muže odsoudil za stejnou opakovanou trestnou činnost k odnětí svobody nepodmíněně na dobu 12 měsíců.

– Za tři kusy odcizených konzerv rybiček v hodnotě několika stokorun, v prodejně supermarketu, při kterých byl 19letý zloděj z Frenštátu p./Radhoštěm, zadržen ostrahou prodejny, sdělili policisté muži podezření ze spáchání přečinu krádeže. Zloděj byl za svou stejnou trestnou minulost v posledních třech letech odsouzen Okresním soudem v Novém Jičíně k trestu obecně prospěšných prací.


Hladká silnice

Včerejšího dne měli dopravní policisté spoustu práce. Vlivem namrzlých silnic a nepřizpůsobením jízdy povaze a stavu vozovky došlo na území Novojičínska k 11 dopravním nehodám šetřených policisty. Pomačkané plechy aut, sjetí do příkop, čelní střety ale také nedobrzdění a následný náraz do vpředu stojícího vozidla , včetně několika lehkých zranění, jsou výsledky změny počasí.

Předběžná vyčíslená škoda na vozidlech přesáhla milion korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice