21. 1. 2011

Shodili jej do příkopu

Dva muži ve věku 27let z Fulneku přepadli 53letého muže.

Ve středu 19. ledna v ranních hodinách, pozorovali muže vycházejícího z herny, který uklouzl a upadl na chodník. Při předstírané pomoci upadlému, se mu jeden z nich pokusil odcizit ze zadní kapsy kalhot peněženku. Když se jim to nepodařilo, podkopli muži nohy a shodili jej do příkopu. Následně jej přitlačili k zemi a peněženku i s několika tisíci korunami a osobními doklady mu odcizili. Z místa utekli.

Poškozený oba pachatele znal, několik minut před provedenou loupeží se jim vysmíval, že nemají peníze.

Krátce po loupeži oba podezřelé, fulnečtí policisté zadrželi v nedaleké herně. Část odcizených peněz stačili prohrát v automatech. Zbylou část u nich zajistili.

Nyní policisté prověřují okolnosti průběhu celé události s podezřením ze spáchání zločinu loupeže, za což mohou pachatelé dostat trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let.

 

Odcizil jí peníze u bankomatu

Při výběru peněz z bankomatu byla 52letá žena odstrčena cizím mužem. Tisíci korunovou hotovost jí pak odcizil přímo z výdejní části bankomatu. Z místa utekl. K celé události došlo krátce po první hodině ranní v listopadu loňského roku.

Včerejšího dne policisté ze Studénky, 30letého zloděje vypátrali, zadrželi a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu krádeže. Za uvedené jednání mu hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

 

Šetření policie odmítal

Krátce po jednadvacáté hodině ve čtvrtek 20. ledna v Odrách, havaroval se svým vozidlem 42letý řidič. Na namrzlé vozovce nezvládl řízení a sjel mimo silnici. Utrpěl lehká zranění. Okolo jedoucí řidič přivolal policisty, ačkoli si to havarovaný řidič nepřál. Věděl proč. Přivolaní policisté opakovaně provedenou dechovou zkouškou naměřili řidiči více jak 2,5 promile alkoholu.

Policisté prověřují jednání muže s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice