17. 5. 2021

Případy vloupání do výkladních skříní novojičínských prodejen objasněny

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, ze kterých jsou důvodně podezřelí dva muži ve věku 19 a 28 let z Nového Jičína. Této trestné činnosti se například 19letý muž dopustil tím, že v noční době z 8. na 9. května 2021 rozbil skleněnou výplň výkladní skříně na prodejně s domácími potřebami na ulici Dobrovského v Novém Jičíně, odkud odcizil deset kusů vystavených nožů v hodnotě 2 tisíce korun. Na zařízení provozovny vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 8 tisíc korun. Dále bylo zjištěno a prokázáno, že shora jmenovaný 19letý muž již měl v pozdních večerních hodinách 7. května tohoto roku, za pomocí nalezeného odpadkového koše, rozbít výlohu prodejny na ulici Masarykovo náměstí v Novém Jičíně a z ní odcizit různé druhy, vzory, velikosti a množství vystaveného zboží (řetízky, náušnice a manžetové knoflíčky) v celkové hodnotě téměř 32 tisíc korun. Poškozením skleněné výplně výkladní skříně vznikla soukromé společnosti hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun. Shora uvedený 28letý muž v polovině března letošního roku spáchal na ulici Hoblíkové v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocenou zahradu jednoho z rodinných domů a ze zdejšího přístřešku odcizil volně odložené cigarety, zapalovač a láhev vína. Při tomto však byl vyrušen majitelem dané nemovitosti a okamžitě z místa svého protiprávního jednání utekl. Oba muži společně v brzkých ranních hodinách 8. května 2021 na ulici Žerotínové v Novém Jičíně úmyslně poškodili výlohu zdejší prodejny zlatnictví, přičemž nic neodcizili, avšak rozbitím skleněné výplně výkladní skříně způsobili poškozené právnické osobě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 12 tisíc korun. Vše je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně, přičemž se zjišťuje, zda se shora uvedení muži nedopustili i dalšího obdobného protiprávního jednání majetkového charakteru.

  

Objasnění vloupání do cykloprodejny na ulici České v Kopřivnici

V uplynulých dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k objasnění a k prověření všech skutečností, které důvodně nasvědčují tomu, že byl na ulici České v Kopřivnici spáchán přečin krádeže ve stádiu pokusu a přečin poškození cizí věci. K této trestné činnosti majetkového charakteru mělo podle všech doposud zjištěných skutečností dojít chvíli před čtvrtou hodinou ranní 10. května letošního roku a podezřelí jsou dva muži ve věku 28 let z Příbramska a 41 let z Prahy. Oba tito muži totiž byli ve výše uvedené době zadrženi službu konající kopřivnickou policejní autohlídkou v objektu prodejny jízdních kol na uvedené ulici, kdy si k odcizení připravili dvě elektrická jízdní kola v celkové hodnotě bezmála 150 tisíc korun, která tak zůstala na místě činu. Vypáčením vstupních dveří provozovny však poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 30 tisíc korun. Celá záležitost je nadále intenzivně prověřována ze strany kopřivnických policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, kdy se prověřuje, zda se oba muži nedopustili i dalšího obdobného protiprávního jednání.

 

Dopravní nehoda několika motorových vozidel u Starého Jičína                       

Třicet minut po patnácté hodině odpolední 13. května 2021 řídil 24letý muž ze Šumperska osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Rapid po čtyřproudé silnici čísla I/48 ve směru z Nového Jičína na město Hranice, přičemž na přímém úseku a v mírném klesání před odbočkou na obec Palačov s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy převážně povětrnostním podmínkám (hustý déšť), na mokré vozovce dostal vlivem aquaplaningu smyk, přejel do protisměru a zde se střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Iveco (prázdná cisterna na pohonné hmoty), které řídil 64letý muž z Přerovska a dále narazil do dodávkového motorového vozidla tovární značky Toyota Proace, jenž řídila 43letá žena z Frýdeckomístecka. Cisterna po střetu přejela do protisměru a zde se střetla s dodávkovým motorovým vozidlem tovární značky Opel Movano. Do odlétajících trosek z vozidel následně narazil i další dodávkový automobil tovární značky VW Crafter, který řídil 53letý muž ze Strakonicka. Obě tato nákladní dodávková vozidla jela ve směru na Hranici. Z havarované dodávky tovární značky Opel byl se středně těžkým zraněním převezen jeho 45letý řidič z Novojičínska k lékařskému vyšetření a k ošetření do nemocnice v Novém Jičíně. Na lehčí zranění si stěžoval i řidič cisternového vozu, odmítl však na místě lékařské vyšetření a v případě potřeby se sám dostaví do nemocničního zařízení. Se zraněním těžšího charakteru byl přepraven přivolanou helikoptérou LZS do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě- Porubě 19letý řidič škodovky. U něj byl nařízen odběr biologického materiálů (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných, psychotropních či návykových látek a jedů. U všech ostatních účastníků dopravní nehody vyzněly orientační dechové zkoušky negativně. Ke zranění žádné jiné další osoby již nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově na několik stovek tisíc korun. Silnice byla po dobu prvotních procesních úkonů a po dobu práce jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému zcela uzavřena, provoz byl řízen novojičínskými dopravními policisty a odklon byl prováděn přes obec Starý Jičín. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů, a to mimo jiné pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice