18. 5. 2021

Dopravní nehody řidičů osobních automobilů s chodci na Novojičínsku

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se pár minut před šestnáctou hodinou odpolední 14. května 2021 mohl dopustit 42letý muž z Ostravy. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak ve shora uvedené době výše jmenovaný muž řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda CitiGo (vůz pro rozvoz pizzy a občerstvení) po ulici Hřbitovní v Novém Jičíně, a to ve směru na obec Libhošť, přičemž na zdejším vyznačeném přechodu pro chodce s největší pravděpodobností přehlédl zde jsoucího 9letého místního chlapce a narazil do něj. Po střetu nezletilec upadl na zem a následně byl sanitním vozidlem za účasti své matky transportován do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě se středně těžkým zraněním dolní končetiny. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče automobilu negativně, negativní byl i test na možnou přítomnost jiných návykových látek v jeho těle a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na několik stovek korun.

 

Z obdobného protiprávního jednání, tedy ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti je důvodně podezřelý i 85letý muž z Novojičínska. Ten podle všech doposud zjištěných okolností jako řidič osobního motorového vozidla tovární značky Peugeot 307 zapříčil dopravní nehodu s chodcem. K dané kolizní situaci v dopravě došlo čtyřicet minut po jedenácté hodině dopolední 15. května 2021 na ulici Československé Armády v Kopřivnici, přičemž shora uvedený řidič jel ve směru z kopřivnické části Lubina na obec Štramberk a na vyznačeném přechodu pro chodce u budovy zdejšího bankovního ústavu narazil do přecházejícího 68letého místního muže. Po střetu chodec upadl na zem a bylo mu způsobeno zranění těžšího charakteru s následným leteckým transportem do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika stokorun. Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků dopravní nehody negativně a celá záležitost je nadále rovněž v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 

Úmyslné poškození zaparkovaných automobilů v obci Šenov u Nového Jičína

Policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně se nyní intenzivně zabývají případem přečinu poškození cizí věci, ke kterému došlo v blíže neustanovené době mezi šestnáctou hodinou odpolední 15. května a devátou hodinou dopolední 16. května letošního roku na ulici Anenské v Šenově u Nového Jičína. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak doposud neznámá osoba před objektem zdejšího autoservisu úmyslně poškodila několik zde zaparkovaných automobilů, čímž poškozeným fyzickým i právnickým osobám způsobila celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně 22 tisíc korun. Na osobním motorovém vozidle tovární značky Škoda Felicia došlo k rozbití čelního skla, čelní sklo bylo poškozeno i na dodávkovém voze tovární značky VW Transportér a dále na osobním automobilu VW Passat. V tomto autě neznámý pachatel nalezl kanystr s motorovou naftou, kterou rozlil v interiéru na sedadla a dále ulomil vnější zpětné zrcátko a kliku dveří. Poškodil i zde odstavený osobní vůz tovární značky Peugeot 206 v prostoru blatníku a dveří, přičemž na přední kapotě motoru zanechal lidský exkrement. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 

Objasnění vloupání do výlohy prodejny v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínské Obvodního oddělení intenzivně prověřovali případ vloupání do výlohy jedné z prodejen na ulici Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, ke kterému došlo několik desítek minut po jedné hodině ranní 16. května letošního roku. Tehdy neznámý pachatel po rozbití skleněné výplně výkladní skříně se škodou ve výši 12 tisíc korun odcizil různé druhy a množství šperků z bílého kovu (náramky, přívěšky, náušnice) a také krabiček, vše v hodnotě přes 14 tisíc korun. Poškozeným právnickým osobám byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 26 tisíc korun.

Na základě všech zjištěných skutečností policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně nyní ustanovili osobu pachatele shora popsaného protiprávního jednání majetkového charakteru, a to 19letého místního muže, který se ke své trestné činnosti plně doznal. Ve zkráceném přípravném řízení mu tak bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice