17. 6. 2011

Krádeže na železnici

V posledních dnech prověřují novojičínští policisté hned několik krádeží spáchaných na železnici. Zloději odcizují vše co je ze železa, mědi prostě vše co se dá zpeněžit. Již minimálně třikrát v průběhu měsíce května a června odcizil zloděj železné podlahy z železničních mostů na trati mezi Studénkou a Veřovicemi. Poškozená firma vyčíslila předběžně škodu na více jak 100tisíc korun.

Pro změnu Kopřivničtí policisté prověřují okolnosti krádeže propojovacích měděných lan ke stykovému transformátoru. Zloděj odstřihl přímo z trati mezi Štramberkem a Veřovicemi v noci 16. června krátce před půl desátou několik kusů dvou metrových lan. Tentokrát způsobil předběžnou škodu ve výši 6 tisíc korun.

Zloději neberou zřetel na to, že odcizením některých součástí mohou způsobit i poruchy na provozu trati a způsobit tak ohrožení života a zdraví cestujících. Není výjimkou, že na nějakou dobu způsobí nečinnost zařízení. Novojičínští policisté se těmto případům krádeží intenzivně věnují.

  

 

Dvacet vodovodních baterií

V rozmezí měsíce a půl odcizil neznámý pachatel z objektu Novojičínské střední školy vodovodní baterie. Odcizením dvaceti ks vodovodních baterií sloužících pro výuku studentů včetně odřezků měděných trubek způsobil pachatel škole škodu v předběžné výši 12.000,-Kč. Novojičínští policisté prověřují okolnosti případu s podezřením ze spáchání přečinu krádeže.

 

Nebezpečné pronásledování

Od srpna loňského roku doposud, soustavně obtěžuje vulgárními a výhružnými SMS zprávami 46letý muž svou manželku. 31letá manželka už odmítá snášet toto obtěžování a z důvodu obavy o svůj život a zdraví požádala policisty o pomoc. Kopřivničtí policisté prověřují okolnosti oznámení s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice