20. 6. 2011

Krádež traktoru

Novojičínští policisté v těchto dnech prošetřují okolnosti přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Neznámý pachatel od soboty 18. června odpoledních hodin do ranních hodin následujícího dne odcizil v Bernarticích nad Odrou zaparkovaný zemědělský traktor Zetor 6945. Jednalo se o traktor z roku výroby 1978 modré barvy, za kterým byl připojen sněžný pluh. Způsobena škoda byla majitelem vyčíslena na částku 120 tisíc korun. Novojičínští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při pátrání po odcizeném traktoru. Policistům se podařilo získat fotografie traktoru. Informace o odcizeném vozidlu lze sdělit na linku 158 nebo přímo novojičínským policistům na telefonní číslo 974 735 651.

foto traktoru 1 foto traktoru 2 

 

Úmyslné zapálení kontejneru na odpad

V sobotu 18. června v Kopřivnici na ulici 17. Listopadu neznámý pachatel na dvou místech inicioval požár lehce hořlavého odpadu, papíru a netříděného komunálního odpadu, který byl uložen ve dvou plastových kontejnerech o objemu přes tisíc litrů. V důsledku požáru došlo k celkové devastaci kontejneru na tříděný odpad a kontejneru na netříděný komunální odpad a tepelné deformaci dalších dvou plastových kontejnerů. Požár byl lokalizován jednotkou HZS Nový Jičín, HZSP Tatra a.s. Kopřivnice a jednotkou dobrovolných hasičů z Kopřivnice a Štramberka. Provedeným šetřením na místě nebyl zjištěn žádný možný technický zdroj iniciace požáru, kdy k požáru mohlo dojít jen za použití otevřeného ohně a jako příčina vzniku požáru bylo stanoveno úmyslné zapálení. Předběžná škoda byla poškozenou společností vyčíslena na částku třicet tisíc korun. Policisté po pachateli skutku intenzivně pátrají a případ prošetřují pro přečin poškození cizí věci.

 

Vloupání do požární zbrojnice

V noci na 17. června vnikl neznámý pachatel do hasičské zbrojnice v Hukovicích. Z objektu zloděj následně odcizil 20 litrů vysokooktanového benzínu a padesáti litrový sud piva. Škoda odcizením a poškozením přesáhla částku pět tisíc korun. Policisté ze Studénky po pachateli přečinu krádeže usilovně pátrají.

 

Vloupání do novinového stánku

Neznámý pachatel vnikl v noci na 17. června do poštovního novinového stánku ve Studénce. Zde odcizil různé cigarety, tabák, náplně benzínu do zapalovačů, DVD pro děti a různé cukrovinky. Celkově způsobil škodu přes 15 tisíc korun.

 

Krádež lešení

V průběhu noci na 17. června odcizil neznámý pachatel v Závišicích lešení. Zloděj se z boční stěny domu zmocnil postaveného stavebního lešení značky Haki. Majiteli domu tak způsobil škodu odcizením v předběžné výši 8 tisíc korun.

 

Nález munice z války

V polovině června v odpoledních hodinách ve Studénce při výkopu odvodnění nalezl místní muž podezřelé kovové předměty, které vypadaly jako munice z války. Na místo byli přivolání policisté Pyrotechnické služby expozitura Frýdek-Místek, kteří následně zjistili, že se jedná o 5 kusů nábojnic, a to náboje ráže 76 mm bez prachové náplně. Nalezenou munici si z místa převzali a odvezli k likvidaci. Pro všechny obdobné nálezy platí VŽDY základní pravidla – předmětů se vůbec nedotýkat, zajistit, aby se k nim nikdo nepřibližoval a ihned přivolat policii. Při jakékoliv manipulaci by mohl být vážně ohrožen život nebo zdraví osob.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice