17. 8. 2023

Včasná a rychlá reakce policistů zabránila ohrožení zdraví, veřejného pořádku a možným škodám na majetku.

Policisté operativní cestou zjistili informace o možném střetu fotbalových fanoušků na území našeho kraje, kdy se informace potvrdila v odpoledních hodinách včerejšího dne. V Jistebníku se na polních cestách začala sjíždět vozidla cizích státních poznávacích značek. Osádky se začaly shlukovat před automobily a připravovat se na fyzický střet, čemuž nasvědčovaly i prvky jejich oblečení, které používají příznivci bojových sportů. Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky, zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka, cizinecká policie, kynologové a také kriminalisté zabývající se problematikou extrému.  Potvrdilo se, že se jedná o fanoušky cestující na fotbalové utkání na Slovensko. Díky zásahu policistů ke střetu mezi fanoušky nedošlo. Policisté zkontrolovali celkem 168 osob a 52 vozidel.  Při této činnosti byly zajištěny 4 osoby a 4 osoby byly předvedeny na policejní služebnu za účelem zjištění totožnosti.

 

 

Objasnění krádeže finančních prostředků z bankovního účtu poškozeného muže

Na podkladě oznámení 69letého muže z Novojičínska se v uplynulých dnech policisté z Obvodního oddělení v Odrách intenzivně zabývali odcizením finančních prostředků z jeho bankovního účtu.

Jak bylo prováděnými procesními úkony zjištěno a prokázáno, tak v průběhu měsíce července 2023 neznámá osoba odcizila výše uvedenému 69letému muži finance ve výši téměř 120 tisíc korun, a to prostřednictvím zneužití jeho platební karty při výběrech z bankomatů nebo při devatenácti provedených platbách v různých prodejnách a v provozovnách na teritoriu okresu Nový Jičín. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru spáchal 37letý muž z Novojičínska prostřednictvím nalezené platební karty poškozeného, ke svému protiprávnímu jednání se plně doznal a ve zkráceném přípravném řízení mu tak bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže. Odcizené finanční prostředky u podezřelého muže zajištěny nebyly, tyto použil pro svou vlastní potřebu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany oderských policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

 

Vrátil se na místo činu, zadrželi ho kriminalisté

Třinečtí kriminalisté krátce po činu zadrželi 20letého mladíka, kterého následně obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. K tomu došlo v prvním srpnovém týdnu. Obviněný muž nad ránem vstoupil do sklepních prostor jednoho z bytových domů v Třinci, kde v té době na matraci spal poškozený. Toho měl bezdůvodně fyzicky napadnout a následně se s ním přetahovat o peněženku. Tu měl nakonec poškozenému vytrhnout a z místa utéci i s jeho mobilním telefonem. Poškozený věc vzápětí oznámil na policii. Mezitím se měl dnes již obviněný vrátit do sklepa. Když zjistil, že tam muž už není, vzal si matraci a s tou se přesunul do vedlejších sklepních prostor. Tam ho zanedlouho zadrželi kriminalisté. K jeho dopadení dopomohla jejich rychlá operativní práce. Muži se spolu vzájemně neznali. Mladík s kriminalisty spolupracoval, vydal jim i odcizené věci kromě hotovosti 200 Kč, která se nacházela v peněžence. Tu měl před svým zadržením utratit za pivo, cigarety a kulečník. Také vzhledem k tomu, že obviněný je v současné době prověřovaný i pro další násilnou trestnou činnost, byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Muži tak hrozí v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice