18. 11. 2021

Objasnění krádeže zboží v novojičínském supermarketu

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že okolo půl deváté ranní 16. listopadu letošního roku měl být v jednom ze supermarketů na ulici Sokolovské v Novém Jičíně spáchán přečin krádeže. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak ve výše uvedené době místní 27letý muž vzal z volně přístupného regálu s pečivem jeden máslový koláč v hodnotě 13 korun, který snědl ještě v prostorách provozovny a po průchodu přes pokladní zónu toto neoznámil pokladní, zboží neuhradil a chtěl odejít. Byl však zadržen všímavým pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny a následně byl předán službu konající policejní autohlídce z novojičínského Obvodního oddělení. Lustracemi v dostupných evidencích bylo následně prokázáno, že se u 27letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky Okresního soudu v Novém Jičíně a Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal na jeře letošního roku. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Krádeže zboží v prodejnách v Novém Jičíně má na svědomí novojičínský recidivista

Policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 28letému muži z Novojičínska, neboť tento v několika případech odcizil zboží v prodejnách a supermarketech. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak v dopoledních hodinách 14. listopadu tohoto roku odcizil z prodejny s oděvy v Obchodním centru na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně volně vystavené zboží (několik kusů triček, trenýrek a ponožek) v hodnotě téměř 1 tisíc korun. Následně vešel do prodejny s oblečením na ulici U Grassmanky v Novém Jičíně a zde odcizil pánskou mikinu v hodnotě 249 korun. Obdobně se okolo třinácté hodiny odpolední téhož dne zachoval i v prodejně s drogistickým zbožím na ulici Sokolovské v Novém Jičíně, kde vzal volně vystavený šampón a bez úhrady tohoto zboží prošel přes pokladní zónu. Zde byl zastaven pracovníkem bezpečnostní ochranné služby provozovny, kterému odcizený šampón vydal a poté odešel neznámo kam. Stejně se protiprávně zachoval i chvíli po osmnácté hodině podvečerní 16. listopadu letošního roku v jednom ze supermarketů na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína. V oddělení elektro totiž odcizil volně vystavené hodiny v hodnotě bezmála 2 a půl tisíce korun a bez úhrady tohoto zboží odešel z provozovny neznámo kam. Následně byl zadržen službu konající novojičínskou policejní autohlídkou a intenzivním prošetřováním a prověřováním mu byla prokázána výše uvedená trestná činnost. Lustracemi v dostupných evidencích totiž bylo ještě zjištěno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl shora uvedený 28letý muž v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k nepodmíněnému trestu odnětí svobody o výměře patnácti měsíců, který vykonal v červnu loňského roku. Jeho případné další obdobné protiprávní jednání a chování majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Odcizení příslušenství k bagru na katastru Dolního Benešova

Policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně v těchto dnech přijali oznámení o krádeži příslušenství k pracovnímu stroji, která se stala v blíže neustanovené době mezi patnáctou hodinou odpolední dne 12. listopadu a osmou hodinou ranní 15. listopadu letošního roku na louce poblíž mostu přes řeku Opavu na katastru města Dolní Benešov. Odcizením volně odložené podkopové lžíce a svahové lžíce k bagru typu Kobota KX037 vznikla poškozené ostravské soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši 110 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují hlučínští policisté a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 737 701 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v obci Chuchelná

Dvacet minut před třiadvacátou hodinou večerní 16. listopadu 2021 řídil 68letý muž z Opavska osobní motorové vozidlo tovární značky Fiat Bravo po ulici Kopaniny v obci Chuchelná, přičemž při jízdě do kopce s největší pravděpodobností došlo k technické závadě na převodovce, vůz pak začal sjíždět zpět k ulici Mírové a ve zdejší křižovatce tvaru T automobil najel zadními koly na vyvýšený obrubník a následně začal hořet. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na osobním voze a na živičném povrchu komunikace byla vyčíslena na finanční částku ve výši 55 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že shora uvedený muž řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 3 promile alkoholu v dechu. Na výzvu ze strany přivolaných policistů se 68letý muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Sprejerství, objasnění úmyslného poškození fasády školského zařízení v Šilheřovicích

V nedávné době policisté z hlučínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu poškození cizí věci, poněvadž v polovině měsíce října letošního roku došlo na ulici Dolní v obci Šilheřovice k úmyslnému poškození fasády a podezdívky budovy zdejší střední školy. Sprejem černé barvy zde vznikly různé nápisy a obrazce, čímž poškozené příspěvkové organizaci vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun. Provedenými procesními úkony a prošetřováním a prověřováním celé záležitosti byl jako možný pachatel výše uvedeného protiprávního jednání ustanoven 19letý mladý muž z Hlučínska, který se následně k danému činu plně doznal. Ve zkráceném přípravném řízení mu tak bylo sděleno podezření ze shora uvedené trestné činnosti a vše je nadále v prověřování ze strany hlučínských policistů a opavských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice