18. 12. 2019

Případ krádeže mobilního telefonu na ulici Sokolovské v Novém Jičíně objasněn

V těchto dnech policejní inspektor z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření z přečinu krádeže 27letému místnímu muži, neboť tento okolo devatenácté hodiny podvečerní 11. prosince 2019 odcizil v čekárně autobusového nádraží na ulici Sokolovské v Novém Jičíně mobilní telefon v hodnotě bezmála 3 tisíce korun. Skutek spáchal v době, kdy se poškozený 36letý muž z Nového Jičína dostal do své zdravotní indispozice ve formě epileptického záchvatu a jeho telefonní přístroj mu vypadl na zem a zde volně ležel pohozen ve vzdálenosti do dvou metrů od něj. Při prováděném dokazování bylo také prokázáno, že se u shora uvedeného podezřelého 27letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání deseti měsíců, se zkušební dobou do října roku 2021. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Objasnění krádeže volně odložené dámské kabelky v novojičínském nočním podniku

Okolo třetí hodiny ranní 14. prosince 2019 došlo v prostorách diskoklubu na ulici Gen. Hlaďa v Novém Jičíně k přečinu krádeže a k přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že poškozené 20leté ženě z Novojičínska byla odcizena její volně odložená dámská kabelka s osobními věcmi, s peněženkou, s doklady, s platebními kartami, s finančními prostředky a s mobilním telefonem. Jakmile tuto skutečnost zjistila, okamžitě si od známých zapůjčila jiný mobilní telefon a snažila se svůj mobil prozvonit. Toto se jí podařilo a u jednoho z hostů dané provozovny začal její telefonní přístroj vyzvánět. Následně bylo zjištěno, že tento muž má u sebe i její kabelku s celkovým obsahem v hodnotě téměř 9 tisíc korun a odnášel jí pryč. Při odchodu však byl zadržen přítomnými hosty až do příjezdu přivolané službu konající novojičínské policejní hlídky. Provedenými lustracemi byl v podezřelém muži zjištěn 20letý místní muž a vzhledem k tomu, že byl v silně podnapilém stavu (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu přes 2,5 promile alkoholu v dechu), zakročující policisté rozhodli o jeho umístění do policejní cely a po jeho vystřízlivění s ním byly provedeny nutné procesní úkony. Ve zkráceném přípravném řízení mu tak následně bylo sděleno podezření ze shora uvedené trestné činnosti a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do sklepních prostor domu v obci Ženklava

V blíže neustanovené době od odpoledních hodin 14. prosince do podvečerních hodin 15. prosince letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Ženklava přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že se vloupal do sklepních prostor jednoho z bytových domů, odkud odcizil aku úhlovou brusku značky Metabo, notebook značky HP černé barvy, motokrosovou přilbu černo-žluto-modré barvy s brýlemi značky AGV, enduro přilbu s plexi štítkem značky Wetech, dálkový ovládač k dronu, tři plynové pistole na kuličky a tři kilogramy koření pepře mletého, čímž poškozenému 29letému muži z Novojičínska byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 23 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Zahraniční řidič nákladní soupravy slovně a fyzicky napadl dálniční policisty u Hynčic

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení ve věci zločinu násilí proti úřední osobě, ze kterého je důvodně podezřelý 41letý muž cizí státní příslušnosti. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak tento muž měl chvíli po sedmnácté hodině odpolední 14. prosince 2019 nejprve slovně a poté i fyzicky napadnout dvoučlennou službu konající policejní hlídku z Dálničního oddělení v Mankovicích. Jako řidič nákladního motorového vozidla tovární značky DAF s návěsem zaparkoval v zákazu stání u levého okraje jednosměrné příjezdové komunikace k parkovišti u benzínové čerpací stanice na 318 kilometru dálnice D1, a to na katastru obce Vrážné – Hynčice v okrese Nový Jičín. Ve chvíli, kdy byl kontrolován dopravními policisty, nereagoval na opakované zákonné výzvy a odmítal předložit doklady potřebné k řízení a provozu vozidla i o převáženém nákladu. Uzavřel se v kabině vozu, pokřikoval na policisty slovy „mafia“ a následně se přes otevřené okno dveří snažil jednoho ze zakročujících policistů udeřit do obličeje a na druhého z policistů vytáhl nůž, se kterým mával před jeho tělem. Po chvíli se osobu běloruské národnosti podařilo zpacifikovat, zadržet a umístit do novojičínské policejní cely k dalším nutným procesním úkonům. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do hospodářské budovy v obci Hukovice

V přesně nezjištěné době mezi 13. a 15. prosincem tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala v obci Bartošovice, část Hukovice přečin krádeže tím, že neoprávněně vnikla do hospodářské budovy poblíž jednoho z rodinných domů, ze které odcizila pánské horské jízdní kolo značky 4ever Fever černé barvy, dámské horské elektrické kolo značky Roadman bílo-červené barvy a dámské horské jízdní kolo značky B-Twin bílo-fialové barvy s černými cyklistickými botami velikosti 44. Poškozenému místnímu 49letému muži tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 31 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení Studénka a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénské policejní číslo 974 735 761.

 

Vloupání do garáže v Novém Jičíně, části Žilina

V době mezi čtrnáctou hodinou odpolední 13. prosince 2019 do šesté hodiny ranní následujícího dne se doposud neznámý pachatel vloupal do jedné z garáží na ulici Slezské v Novém Jičíně, části Žilina, ze které odcizil různé pracovní nářadí. Vibrační desku žluté barvy, sbíječku v červeném plastovém kufru, vibrační pěch žluté barvy, úhlovou brusku v černém plastovém kufru a křovinořez žlutošedé barvy s největší pravděpodobností naložil do zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla tovární značky Peugeot Partner, od něhož našel v garáži klíče. S tímto dodávkovým automobilem modré barvy, registrační značky OSB-70-10 v hodnotě 35 tisíc následně odejel neznámo kam a do současné chvíle jej neoprávněně užívá. Ve voze byly také doklady, malá úhlová bruska, smeták, dva rýče, krompáč a dvě lopaty. Poškozené právnické osobě z Nového Jičína tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 103 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin neoprávněného užívání cizí věci nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele, nálezu odcizeného motorového vozidla a odcizeného pracovního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Odcizení elektrického kola v obci Tichá

Mezi devatenáctou a třiadvacátou hodinou 15. prosince tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Tichá přečin krádeže tím, že od vrat jednoho z rodinných domů odcizil volně odstavené neuzamčené crosové elektrokolo značky Sense Mood stříbrné barvy, čímž poškozenému 61letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 25 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru prověřují místně příslušní policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jednostopého dopravního prostředku, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého cyklisty v obci Veřovice

Přibližně třicet minut po patnácté hodině odpolední 17. prosince 2019 jel v obci Veřovice místní 66letý muž na svém jízdním kole ve směru od prodejny k budově Obecního úřadu, přičemž při najetí na vyvýšený chodník nezvládl řízení a upadl na zem. Při tomto utrpěl poranění hlavy a další zranění, se kterými byl letecky transportován helikoptérou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a ošetření. U cyklisty byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem a s naměřenou hodnotou bezmála 1,8 promile alkoholu v jeho dechu. Cizí zavinění na pádu muže zjištěno nebylo a celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice