18. 3. 2016

Převáželi drogy, byli zadrženi, skončili v policejních celách.

Během několika dní zadrželi novojičínští policisté ženu a tři muže, kteří převáželi v autech drogy.

Jedna ze zadržených je 25letá žena pocházející z Bartošovic. Tu novojičínští policisté kontrolovali coby spolujezdkyni v ujíždějícím vozidle. Po dostižení a provedené kontrole osádky vozidla se snažila převážený pervitin a extázi skrýt. Sama uvedla, že převážené drogy (více jak 10 gramů pervitinu a několik tablet extází), jsou pouze pro její potřebu. Nalezené drogy včetně finanční hotovosti (přes 100 tisíc korun) jí byly vyšetřujícím policistou zadrženy. V minulosti již byla pro drogové delikty trestně stíhaná.

Další osádka kontrolovaného vozidla skončila po zadržení v policejních celách. Tentokrát se jednalo o tři muže ve věku 26 až 31 let z Kopřivnice, Bílovce a Veřovic. Novojičínští policisté je zadrželi při silniční kontrole v Mořkově. Uvnitř vozu i při sobě měli několik gramů marihuany a pervitinu a větší obnos financí. Mimo těchto zajištěných věcí také části zařízení a různé chemikálie používané pro jejich výrobu.

Vyšetřující kriminalisté zahájili v obou případech úkony trestního řízení s podezřením z trestných činů, přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Oba případy jsou nadále ve stádiu vyšetřování.

 

Řídí pod vlivem drog

Takřka každodenně kontrolují a zjišťují hlídkující policisté v okrese několik řidičů řídících svá vozidla pod vlivem drog. Svým jednáním ohrožují nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu.

V posledních dnech byla kontrolována podezřelá 20 letá řidička vozu VW Golf v Kopřivnici, další 30 letý řidič Škody Citigo neprošel policejní kontrolou v Novém Jičíně, v Bílovci zjistili užití drog 25 letému muži, na ul. Přemyslovců v Novém Jičíně byl pozitivní na amfetaminy 22 letý řidič Š Octavie a řada dalších mužů i žen, kteří se dopouštějí protiprávního jednání i přesto, že již v minulosti byli za stejné činy pravomocně odsouzeni se zákazem řízení motorových vozidel. K odhalení těchto řidičů jsou používány detekční zařízení, které velice snadnou aplikací dokáži odhalit, zda je řidič pod vlivem omamných a psychotropních látek i jejich přesné určení. Až následné lékařské vyšetření prokáže, nakolik jsou tito řidiči ovlivnění drogou a podle toho jim soud určí výši trestu.

  zajišěná extaze ve tvaru kostky Lega zajištěné drogy zajištěné drogy při kontrole

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice