16. 3. 2016

Odnesl kuchyň a další vybavení

Z pronajatého bytu si odnesl vybavení kuchyně, je podezřelý z pronevěry.

 

Z přečinu pronevěry je podezřelý 22letý muž, který z pronajatého bytu v Novém Jičíně demontoval a následně odnesl kuchyňskou linku, plynový sporák i domovní telefon v celkové výši přesahující 10 tisíc korun. Věci z bytu měl odvézt bez souhlasu vlastníka, v rozporu s nájemní smlouvou, čímž si přisvoj cizí věc, která mu byla svěřena spolu s užíváním bytu.  

 

Chytrou televizi nedostal

Důvěřivost se nevyplácí

 

Dalším podvedeným, který naletěl prodejci přes internetový portál, je 56letý muž z Nového Jičína. Za nabízený televizor, který si vyhlédl na internetu v nabídce inzerce, poslal prodejci téměř 5 a půl tisíce korun. Slíbený televizor však na dobírku nedostal. Taktéž jeho následné upomínky a snaha spojit se s prodejcem byly marné.

Podobných podvodů se stejným způsobem provedení vyšetřují novojičínští policisté desítky. V několika případech se již podařilo podvodné prodejce zjistit, a předat soudu k potrestání. Cesta k jejich dopadení je mnohdy zdlouhavá. Prodejci využívají anonymity internetu.

 

Neodvedli daň

Poškozený stát tím přišel o více jak 130tisíc korun.

 

Podezřelými jsou dva podnikatelé ve věku 56 a 55let z Nového Jičína, kteří ve větším rozsahu neodvedli zálohy na dani ze závislé činnosti, kterou byli povinni odvést, ale neodvedli. Čímž nesplnili jako zaměstnavatelé nebo plátci svoji zákonnou povinnost odvést za zaměstnance nebo jinou osobu daň, pojistné na důchodové spoření, pojistné na sociální zabezpečení, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti nebo pojistné na zdravotní pojištění. Svým jednáním způsobili České republice škodu ve výši 138.366,-Kč. Tuto skutečnost prověřují policisté oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice