18. 3. 2021

Ve vodní nádrži Čerťák u Nového Jičína bylo nalezeno tělo mrtvé ženy.

Její smrt byla pravděpodobně výsledkem nešťastné náhody. Podle prvotních informací policie zatím nebylo zjištěno cizí zavinění. Nádrž Čerťák se nachází v Novém Jičíně – v části Kojetín a je to rekreační lokalita, cíl častých procházek místních a také v této době i zimních plavců a sportovců. Tělo měl ve vodě objevit právě člověk, který si tu byl zaběhat. Tělo ženy bylo údajně objeveno ve vodě v oblasti hráze, tak je také voda u břehu i poměrně hluboká. René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “V dopoledních hodinách 17. března byla na vodní ploše nedaleko břehu nalezena 80 letá žena z Nového Jičína, a to bez známek života. Na místo tragické události se dostavili nejen novojičínští policisté, ale také i policejní potápěči z Frýdku-Místku, lékař a následně i koroner. Prvotním ohledáním zemřelé osoby nebylo zjištěno cizí zavinění na jejím úmrtí a byla nařízena pitva v ostravské fakultní nemocnici.” Jak následně René Černohorský dodal, kriminalisté záležitost nadále prověřují.

 

Žádost o svědecké informace ke kolizní situaci v dopravě u obce Lesní Albrechtice

Pětadvacet minut po třetí hodině ranní 9. března 2021 řídil 20letý muž z Opavy nákladní motorové vozidlo tovární značky Ford Tranzit ve směru od obce Březová, část Lesní Albrechtice k obci Hradec nad Moravicí, část Kajlovec. V protisměrném táhlém stoupání však doposud neustanovený řidič blíže nezjištěného automobilu předjížděl nákladní soupravu, a aby prvně jmenovaný řidič zabránil bezprostřednímu střetu, musel podle svých slov strhnout řízení prudce vpravo a sjel s dodávkou do přilehlé silniční příkopy. Při tomto přerazil svislé dopravní značení, ke střetu mezi vozidly nedošlo, rovněž nebylo způsobeno zranění žádné ze zúčastněných osob, orientační dechová zkouška vyzněla 20letého muže negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 100 tisíc korun. Neznámý řidič neznámého vozu odejel neznámo kam. Celou záležitostí se nadále intenzivně zabývá inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě prap. Robin Podolinský, který na policejním čísle 974 737 574 či mobilním čísle 735 788 950 příjme jakékoli svědecké informace k této kolizní situaci v dopravě. Zjištění průběhu jízdy všech přítomných účastníků dopravní nehody je totiž velmi důležité pro řádné zadokumentování spisového materiálu.

 

Opavští dopravní policisté prověřují nehodu a žádají o doplňující svědecké informace

Svědecké informace a kladné poznatky k dopravní nehodě na ulici Průmyslové v obci Bolatice velmi rád příjme policista Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě, a to prap. Filip Špaček. Prošetřuje a prověřuje totiž kolizní situaci v dopravě, která se stala chvíli po páté hodině ranní 10. března 2021. V té chvíli 32letý muž z Kravař řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Vivaro ve směru jízdy od kruhového objezdu k ulici Opavské, přičemž na čtyřramenné křižovatce při odbočování vlevo se s největší pravděpodobností plně nevěnoval řízení a přední části svého automobilu zezadu narazil do zde jdoucího 67letého místního muže. Tento chodec přecházel silnici zprava doleva a po střetu upadl na zem a bylo mu způsobeno zranění těžšího charakteru s nutností následného lékařského vyšetření a ošetření ve Slezské nemocnici Opava, s předběžnou dobou léčení šesti měsíců. V době nehody měl mít starší muž na sobě oblečeny tmavomodré kalhoty a černou bundu bez reflexních prvků a šel za pomocí turistických holí, které byly v horní částí opatřeny reflexními pásky. V místě dopravní nehody je pouliční lampa, která byla za snížené viditelnosti řádně rozsvícena. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče i chodce negativně, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 5 tisíc korun. Pro řádné zadokumentování spisového materiálu jsou velmi nutné informace k průběhu jízdy automobilu a k průběhu chůze 67letého muže po komunikaci, přičemž toto lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 576 případně na mobilní telefonní číslo opavských dopravních policistů 735 788 950. Za podnětné informace policisté děkují. Tuto záležitost rovněž prověřují opavští kriminalisté pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Objasnění majetkové trestné činnosti 38letého recidivisty z Ostravy

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání 38letého muže z Ostravy pro spáchání trestné činnosti majetkového charakteru ve formě krádeže vloupáním a porušování domovní svobody. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak shora uvedený obviněný muž po přelezení oplocení neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Resslovo nábřeží v Opavě a po rozbití skleněné výplně okna se vloupal do samotného rodinného domu, jenž je v současné době v rekonstrukci. Ke skutku došlo v dopoledních hodinách 10. března letošního roku a následným odcizením ručního pracovního nářadí (dvě elektrické vrtačky, mechanické vrtáky) a cukrovinek (oplatky různých druhů) vznikla zdejším poškozeným fyzickým i právnickým osobám celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 10 tisíc korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo následně prokázáno, že se u 38letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozhodnutím Okresního soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání dvaceti měsíců, který vykonal na podzim loňského roku. Celá záležitost je nadále v intenzivním vyšetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů pro případné další obdobné protiprávní jednání a chování.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice