19. 3. 2021

Vražda

Krajští kriminalisté řeší první případ vraždy v letošním roce. Začátkem tohoto týdne došlo v jednom z bytů v Novém Jičíně k úmrtí mladistvé dívky. Kriminalisté provedli ohledání a potřebnou dokumentaci místa činu a zajistili stopy, které budou vyhodnocovat. V této souvislosti policisté zadrželi ještě ten den 30letého muže, přítele poškozené. Vrchní komisař obvinil muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Obviněný měl napadnout po předchozí slovní rozepři svou přítelkyni. Dívka utrpěla zranění, kterému na místě podlehla. Ve věci byl podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován. Muži hrozí trest odnětí svobody ve výši deset až osmnáct let. Vzhledem k věku oběti a pozůstalým nebudeme poskytovat další informace.

 

Vloupání do dodávkového automobilu na ulici Štefánikové v Kopřivnici

V blíže neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 15. března a sedmou hodinou ranní 16. března tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Štefánikové v Kopřivnici přečin krádeže tím, že se po vylomení zadních dveří vloupal do nákladního prostoru zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Peugeot Boxer, odkud odcizil ruční pracovní nářadí (aku vrtačky, příklepové vrtačky, úhlové elektrické a aku brusky) a stavební rádio značek Metabo, Makita a Bosch, čímž vznikla poškozené ostravské soukromé společnosti celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 20 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele nebo k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Úmyslné poškození zaparkovaného osobního automobilu na ulici Pod Morávií v Kopřivnici

V přesně nezjištěné době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 15. března a čtvrtou hodinou ranní 16. března letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Pod Morávií v Kopřivnici přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodil zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Peugeot 308. Ulomením pravého a levého zpětného zrcátka automobilu tak vznikla poškozenému 58letému místnímu muži celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 22 tisíc korun. Celou záležitostí se nadále zabývají policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Podvodné jednání na osobě seniorského věku v Kopřivnici

V těchto dnech policisté z kopřivnického Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl v bytě jednoho z obytných domů na ulici Ke Koryčce v Kopřivnici spáchán přečin krádeže. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak okolo deváté hodiny dopolední 18. března 2021 na domovní zvonek 80leté místní ženy zazvonily dvě jí neznámé ženy a pod záminkou kontroly dodávek energií vstoupily do obydlí této osoby seniorského věku. V době údajné kontroly spotřeby elektrické energie a plynu však neznámé ženy využily chvilkové nepozornosti 80leté ženy a ze šatní skříně v ložnici jí odcizily uschované finanční prostředky na hotovosti ve výši 25 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní intenzivně prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osob pachatelů, jakož i k nálezu a zajištění odcizených finančních prostředků, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Preventivní informace:

Policisté a kriminalisté apelují na širokou veřejnost, hlavně však na osoby seniorského věku, aby byli všichni velmi obezřetní a ostražití při kontaktu s cizí osobou, a to nejen na ulicích, ale hlavně v místě svého bydliště, tedy ve svých bytech a v rodinných domech.

Nezřídka se totiž stává, že se jim neznámá osoba snaží dostat do jejich obydlí za účelem zcela výhodného nákupu různého zboží (hrnce, deky, lampy, bundy, ošacení) nebo pod záminkou změny dodavatele plynu, elektřiny, životního pojištění a podobně. S největší pravděpodobností však tímto jednáním bývají oslovené osoby podvedeny nebo dokonce okradeny o celoživotní úspory, o cennosti, o šperky, o drahé věci a o předměty mající pro seniory srdeční a nevratnou vzpomínku.

Plno měst a obcí v minulosti vydalo a nadále vydává obecně platné vyhlášky o zákazu podomního prodeje a zákazy ohledně nabízení různých údajně výhodných produktů. Na základě tohoto se mohou osloveni lidé bránit přivoláním strážníků městských policií či policistů Policie České republiky, kteří danou situaci budou okamžitě řešit.

V žádném případě by si však lidé neměli cizí osobu nebo osoby pouštět do bytu či rodinného domu, neměli by uzavírat podivné smlouvy na ulicích či v domácnostech, ale měli by zajít do tak zvaných kamenných obchodů a provozoven jednotlivých organizací. Nikdy by osloveni lidé neměli být s cizí osobou sami, je zapotřebí k případnému jednání přivolat rodinného příbuzného, kamaráda, známého, souseda…

A hlavně. V případě jakéhokoli podezření na nekalé a podvodné jednání, obtěžování neznámými lidmi je nutností ihned přivolat policejní hlídku a zavolat tak na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice