18. 5. 2023

Případ fyzického napadení mezi čtyřmi muži v obci Stachovice vyšetřují kriminalisté

V těchto dnech kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublíženi na zdraví ve stádiu pokusu a ze spáchání přečinu výtržnictví, kterých se měli dopustit dva muži ve věku 34 a 39 let běloruské národnosti.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak oba výše uvedení muži se pár minut po dvaadvacáté hodině večerní 11. května 2023 před budovou místní restaurace v obci Stachovice u Fulneku dostali do slovní rozepři s dvěma muži ve věku 34 a 36 let slovenské národnosti a následně za použití nalezených dřevěných hranolů tyto muže napadli i fyzicky, a to opakovanými údery po jejich celém těle. Oba napadení muži utrpěli různá středně těžká zranění s nutností lékařského vyšetření a ošetření ve Fakultní nemocnici s Poliklinikou v Ostravě-Porubě a v novojičínském nemocničním zařízení. Prvotními procesními úkony ze strany policistů z Obvodního oddělení ve Fulneku a novojičínských kriminalistů byli oba muži běloruské národnosti bezprostředně po jejich protiprávním jednání a chování zadrženi, bylo jim sděleno obvinění ze shora uvedené trestné činnosti a na základě rozhodnutí Okresního soudu v Novém Jičíně byli oba muži vzati do vazby ostravské Vazební věznice. Celá záležitost je nadále v intenzivním vyšetřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Objasnění krádeže mobilního telefonu v prostoru mořkovského vlakového nádraží

Policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně nyní ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 21letému muži ze Vsetínska, neboť měl tento na podkladě všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností okolo dvacáté hodiny večerní 17. května letošního roku v prostoru vlakového nádraží ČD v obci Mořkov využít chvilkové nepozornosti poškozeného 21letého místního muže a z lavičky v čekárně mu odcizil volně odložený mobilní telefon v hodnotě 7 tisíc korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 21letého podezřelého muže může jednat o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu ve Vsetíně k podmíněnému trestu odnětí svobody o výměře jednoho roku, se zkušební dobou do poloviny měsíce srpna roku 2024. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Silniční kontrola prokázala podnapilého řidiče osobního automobilu v Jeseníku nad Odrou

Patnáct minut po jednadvacáté hodině večerní 17. května 2023 službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Novém Jičíně prováděla dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu v obci Jeseník nad Odrou, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, a to 42letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že automobil řídil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,5 promile alkoholu v dechu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že 42letý muž má v současné době již svůj řidičský průkaz zadržen a celá záležitost je tak nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkových podstat přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Objasnění násilného odcizení mobilního telefonu v opavských Janáčkových sadech

V těchto dnech policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání 18letého muže z Opavy jako obviněného ze spáchání přečinu loupeže, kterého se dopustil tím, že okolo sedmnácté hodiny odpolední 15. května letošního roku v prostoru Janáčkových sadů v Opavě oslovil 15letého místního mladíka a žádal po něm vydání mobilního telefonu v hodnotě téměř 2 tisíce korun a jakmile mu tento odmítl svůj telefonní přístroj dát, tak jej fyzicky napadl. Po dvou úderech dlaní do těla obviněný muž poškozenému vytrhl mobil z ruky a odešel neznámo kam. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, 18letý mladý muž poté mobilní telefon dal do jedné z opavských zastaváren a získal tak finanční prostředky na hotovosti ve výši 1 tisíce korun, které použil pro svou vlastní potřebu. Daný případ majetkové trestné činnosti objasnili opavští kriminalisté, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo dále zjištěno a prokázáno, že se u obviněného muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě jako mladistvý ve věci provinění z přečinu loupeže k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání dvou let, se zkušební dobou do ledna roku 2024. Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

Případy vloupání do motorových vozidel na Opavsku objasněny

Policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě v těchto dnech zahájil trestní stíhání 47letého muže z Ostravy jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže, přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu poškození cizí věci, kterých se dopouštěl v průběhu měsíce dubna letošního roku na různých místech Opavska.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak se výše uvedený muž například okolo polední doby 6. dubna tohoto roku po předchozím rozbití skleněné výplně okna dveří a po páčení zámku dveří vloupal do osobního motorového vozidla tovární značky Subaru, které bylo zaparkováno na ulici Sportovní v Opavě-Malých Hošticích, kdy z automobilu nic neodcizil, na zařízení však způsobil celkovou hmotnou škodu ve výši přes 15 tisíc korun. Dále v odpoledních hodinách 8. dubna letošního roku se na ulici Městečko v Hradci nad Moravicí po předchozím rozbití skleněné výplně okna dveří vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky VW Caddy, ze kterého odcizil batoh se sluchátky, s peněženkou a s finančními prostředky, s různými osobními doklady, s platební kartou a také s osobním počítačem značky Apple iPad, vše v celkové hodnotě téměř 21 tisíc korun. Ve večerních hodinách téhož dne se stejným způsobem vloupal do osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia na ulici Rušné v obci Kozmice a odcizil autorádio, čímž způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši přes 22 tisíc korun. Na katastru obce Kozmice se do zde zaparkovaných automobilů obdobnými způsoby vloupal i v odpoledních hodinách ve dnech 14. a 15. dubna 2023, přičemž z vozu tovární značky Škoda Octavia odcizil rybářský batoh a z auta tovární značky VW Touran odcizil finanční prostředky v drobných mincích a osciloskop. V těchto dvou případech hmotná škoda na majetku dosáhla výše nejméně 21 tisíc korun. Poškozeným fyzickým či právnickým osobám tak obviněný 47letý muž v pěti případech svou majetkovou trestnou činností způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši okolo 79 tisíc korun (odcizením cca 41 tisíc a poškozením cca 38 tisíc korun). Celá záležitost je nadále ve stádiu vyšetřování ze strany opavských kriminalistů, přičemž se zjišťuje případné další protiprávní jednání a chování výše uvedeného muže.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice