11. 5. 2023

Silniční kontroly na Novojičínsku prokázaly protiprávní jednání u dvou řidičů

Okolo čtrnácté hodiny odpolední 8. května 2023 službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Příboře prováděla dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu v katastru obce Mošnov, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Seat Toledo, a to 31letého muže z Ostravy. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento řidič řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 1,1 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal a na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) v novojičínském zdravotnickém zařízení. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že 31letý muž není v současné době držitelem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním pro osobní motorová vozidla a celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky případně i přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Přibližně patnáct minut před dvaadvacátou hodinou večerní 8. května 2023 vykonávala policejní autohlídka z novojičínského Obvodního oddělení dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na ulici Revoluční v Novém Jičíně, přičemž stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, a to 28letého muže z Bruntálska. Důslednými lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno a prokázáno, že shora uvedený 28letý muž má v současné chvíli vysloven status neřidiče, poněvadž má rozhodnutími Okresního soudu v Praze 4 a Magistrátu města Opavy vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do poloviny července roku 2024. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Odcizení čtyř kompletních kol z osobního automobilu na ulici Severní v Bolaticích

Mezi dvacátou hodinou večerní 7. května a osmou hodinou ranní 8. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Severní v obci Bolatice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že před jedním z domů odcizil ze zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Superb všechny čtyři kompletní kola s pneumatikami včetně upevňovacích šroubů, přičemž automobil nechal ležet jeho spodní části (podvozkem) na vozovce. Odcizením kol i poškozením vozu vznikla místní právnické osobě celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 120 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kravařích a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeních kol s pneumatikami, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kravařské policejní číslo 974 737 721 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Odcizení volně odložené dlažby ze staveniště na ulici Kasárenské v Krnově

V blíže neustanovené době mezi devatenáctou hodinou podvečerní 5. května a sedmou hodinou ranní 9. května tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Kasárenské v Krnově přečin krádeže tím, že na staveništi zdejšího bytového domu neoprávněně vešel do prostoru budoucích garáží a zde z volně uložených europalet odcizil přibližně 80 metrů čtverečních béžové dlažby o rozměrech 60 x 60 centimetrů a tloušťce 8 milimetrů značky Atlas Concorde, čímž místní poškozené soukromé společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 40 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu stavebního materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

 

Krádež dřevní hmoty z lesního porostu u Vrbna pod Pradědem

Policisté z vrbenského Obvodního oddělení v úzké spolupráci s bruntálskými kriminality v současné chvíli intenzivně prověřují případ krádeže dřevní hmoty, ke kterému došlo v přesně neustanovené době v polovině měsíce dubna letošního roku. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak doposud neznámý pachatel nebo neznámí pachatelé odcizil/odcizili ze skládky dřeva na místě zvaném „Kamenná bouda“, a to poblíž silnice před obcí Pustá Rudná u Vrbna pod Pradědem, volně odložené kulatiny smrkových stromů o celkovém objemu téměř 39 metrů krychlových, čímž poškozeným právnických osobám a organizacím vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 116 tisíc korun. Jakékoli informace, které by vedly k objasnění tohoto protiprávního jednání a chování majetkového charakteru, jakož i k ustanovení osoby pachatele nebo osob pachatelů či k nálezu odcizeného dřeva, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo Obvodní oddělení ve Vrbně pod Pradědem 974 731 761 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice