18. 6. 2015

Přidal jej do přátel

S podezřením z přečinu vydírání prověřují novojičínští policisté oznámení poškozeného, který si přidal na sociální síti dalšího člověka do přátel. Zprvu nevinná žádost o přátelství vyvrcholila ve vyhrůžky úpravy fotografií a videa do podoby se sexuálním podtextem a následnou distribuci k veřejnosti.  Tomu všemu vydíraný může zabránit, pokud pošle na zahraniční adresu finanční obnos ve výši několika stovek eur.  O tomto úmyslu se dozvěděl prostřednictvím chatové komunikace s přidaným „přítelem“ z kterého se následně vyklubal „vyděrač“. Policisté nyní zjišťují další okolnosti jednání doposud neznámého pachatele s podezřením ze spáchání přečinu vydírání s trestní sazbou 4 let trestu odnětí svobody.

 

Recidivista

Frenštátští policisté zadrželi krátce po vloupání do jedné z chat zloděje, který se přiznal k dalším. V současné době je podezřelý zadržený 27letý recidivista prověřován z vloupání do tří chat v oblasti Horeček a Papratné. Krátce po provedeném vloupání jej policisté 17. 6. 2015 zadrželi a umístili do policejní cely. Prověřovaný se jim doznal k dalším vykradeným chatám.  Tohoto jednání se dopouštěl i přesto, že se v polovině měsíce května vrátil z vězení, které jej nenapravilo.  Poškození majitelé chat vyčíslili předběžně vzniklou škodu na více jak 10 tisíc korun. Zloděj jim vzal oblečení, stravu a alkohol. Všechno měl použít pro svou potřebu. Policisté jej prověřují s podezřením ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a krádež

 

Chtěla 450 tisíc

Úvěrového podvodu se měla dopustit 37letá žena tím, že doložila nepravdivé potvrzení v bance. Při sjednávání žádosti o úvěr předložila prověřovaná 37letá žena potřebná potvrzení dokladující příjem ze zaměstnání.  Vše naznačovalo tomu, že je dle vnitřních podmínek banky bonitní a nic nebrání tomu, že úvěr získá. Postupem k samotnému schválení, však vyvstaly jisté nesrovnalosti. Prověřením doložených dokladů se přišlo na to, že doklady prokazující skutečnou výši příjmu jsou nepravé a výrazně nadhodnocené. S podezřením, že jsou předložené doklady padělky, jí úvěr banka neschválila a celou skutečnost oznámila policistům. Pokud se prokáže, že žena takto jednala vědomě a úmyslně tak jí za pokus úvěrového podvodu hrozí až 5 let trestu odnětí svobody.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice